aosporcieaosporcieaosporcie

27 kwietnia 2021

Amp futboliści Warty Poznań rozpoczęli sezon. "Chcemy walczyć o podium"

Amp futbolowa Warta Poznań | foto: Piotrek Przyborowski / aosporcie.pl

Warta Poznań w Ekstraklasie jest tuż poza podium. Jej sekcja amp futbolowa po pierwszym turnieju ligowym w tym roku również plasuje się na razie na czwartym miejscu, ale jak zapowiadają jej przedstawiciele, apetyty są dużo większe.

Podopieczni trenera Piotra Tworka po niedzielnej wygranej z Jagiellonią Białystok na trzy ligowe kolejki przed końcem zajmują czwarte miejsce. Zieloni są o krok od najwyższej lokaty w mistrzostwach Polski od ponad 70 lat, a być może nawet od europejskich pucharów.

Pod względem nie tylko waleczności na boisku, ale także lokaty w ligowej tabeli, dorównują im zawodnicy z amp futbolowej drużyny Dumy Wildy. W miniony weekend na nowiutkim Stadionie UAM na poznańskim Morasku jako gospodarze zainaugurowali oni zmagania w Amp Futbol Ekstraklasie.

Długo wyczekiwany powrót na boisko

Rozgrywki, w których łącznie z Warciarzami występuje aktualnie pięć ekip, odbywają się w formie turniejów w systemie każdy z każdym. Pierwszy z nich miał się odbyć już miesiąc temu w Nowym Targu, ale nie doszło do niego ze względów pandemicznych. 

- Czekaliśmy na takie mecze pięć miesięcy, więc cieszę się, że ten sezon w ogóle ruszył. Mamy tutaj nowy, piękny obiekt i wszystko jest na najwyższym poziomie. Chciałbym zawsze trenować i grać na takich obiektach - przyznaje trener Warty, Dariusz Sylwestrzak.

Po Zielonych szczególnie w czasie sobotnich spotkań czuć było ten głód futbolu. Z Widzewem Łodź wygrali aż 5:0, odnosząc tym samym najwyższe zwycięstwo w historii sekcji. Z faworyzowaną Legią Warszawa do przerwy natomiast bezbramkowo remisowali, ale ostatecznie przegrali z nią 0:4.

W niedzielę było już nieco gorzej. Najpierw Warciarze ulegli minimalnie 0:1 Wiśle Kraków, natomiast w kończącym turniej starciu z Podbeskidziem Bielsko-Biała przegrali 0:5.

Czytaj też 👉 Warciarze chcą być słyszani. "Zieloni" wyjątkowi nie tylko na boisku

Medal jest możliwy

Po pierwszych czterech spotkaniach Warta z dorobkiem trzech punktów plasuje się więc tuż za podium. Wdrapanie się na nie traktowane jest przez poznańskich amp futbolistów jako jeden z głównych celów w tegorocznych rozgrywkach.

- Chcemy być jak najwyżej w tabeli i powalczyć o podium. Naszym celem jest zdobywać w każdym meczu trzy punkty i po prostu wygrywać - mówi kapitan zespołu, Bartosz Skrzypek.

Warta pierwsze trzy lokaty będzie mogła zaatakować już podczas kolejnego turnieju amp futbolowej Ekstraklasy. Ten zaplanowany jest za mniej więcej dwa miesiące, a jego gospodarzem będzie tym razem Bielsko-Biała.

Piotrek Przyborowski
@P_Przyborowski 
📷 Piotrek Przyborowski / aosporcie.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz