aosporcieaosporcieaosporcie

6 kwietnia 2021

Roszad na ławkach trenerski ciąg dalszy. Były trener Lecha Poznań wraca do Ekstraklasy

Jerzy Cyrak w Warcie Poznań | foto: Stal Mielec

Jerzy Cyrak, asystent Mariusza Rumaka z czasów Lecha Poznań i były trener rezerw Kolejorza został nowym asystentem Leszka Ojrzyńskiego w Stali Mielec.

Dla Jerzego Cyraka jest to długo wyczekiwany powrót do Ekstraklasy. Ostatnio w najwyższej klasie rozgrywkowej pracował w Górniku Zabrze, w sezonie 2015/16. 

Wtedy również był asystentem Leszka Ojrzyńskiego. Wychodzi więc na to, że szkoleniowiec Stali Mielec ceni sobie umiejętności poznańskiego trenera.

Jerzy Cyrak pracował ostatnio w GES Sport Academy, a wcześniej w Radomiaku Radom, w którym był pierwszym trenerem w sezonie 2017/18. Niestety, ze średnią 1,62 punktu na mecz zakończył współpracę z zespołem z Radomia na kilka kolejek przed zakończeniem rozgrywek.

45-latek trzeci raz będzie asystentem trenera w ekstraklasowym klubie. Oprócz wspomnianych Lecha Poznań oraz Górnika Zabrze, Cyrak był również drugim trenerem w Lechii Gdańsk w latach 2010-2011. Wówczas szkoleniowcem gdańszczan był Tomasz Kafarski.

Co ciekawe, debiut nowego-starego asystenta Ojrzyńskiego będzie wiązał się z Poznaniem. Stal Mielec w ten weekend zmierzy się bowiem w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą.

Dominik Stachowiak
@D__Stachowiak 
📷 Stal Mielec

0 komentarze:

Prześlij komentarz