aosporcieaosporcieaosporcie

19 lutego 2021

Warciarze chcą być słyszani. "Zieloni" wyjątkowi nie tylko na boisku

Warta działa na rzecz głuchoniemych | foto: Warta Poznań

Warta Poznań w obecnym sezonie udowadnia swoją wyjątkowość. Z meczu na mecz pewnie kroczy do celu jakim jest utrzymanie, ale wyjątkowa jest też pod innym względem. Właśnie ogłosiła, że jej piłkarze i trenerzy pomogą promować naukę języka migowego.

Jest to część polityki klubu z siedzibą przy Drodze Dębińskiej, zgodnie z którą Zieloni chcą przybliżyć poznaniakom w świat osób z problemami słuchowymi, a także innymi niepełnosprawnościami. Dlatego Warta podjęła współpracę z organizacją MiguMig, która od lat zajmuje się nauką dzieci z zakresu języka migowego. 

Jak czytamy w oficjalnym klubowym komunikacie, dzięki temu najmłodsi są wrażliwsi, bardziej empatyczni i tolerancyjni, a także potrafią wyrażać swoje emocje poprzez gesty. Pierwsze efekty szkolenia piłkarzy i trenera Piotra Tworka można już zobaczyć na oficjalnym kanale Warty na YouTube.

Nie jest to jedyna nowa inicjatywa otwierająca klub na osoby z problemami słuchowymi. Na początku roku Zieloni w swoich filmach wprowadzili specjalne napisy, które są zgodne z wytycznymi fundacji Widzialni oraz fundacji Kultura bez Barier. Dzięki nim osoby, które nie słyszą, nie tylko przeczytają to, co powiedziała osoba w klubowym materiale wideo, ale również lepiej zrozumieją ton oraz ekspresję wypowiedzi. 

Warciarze inwestują również w inne niszowe sfery sportu, między innymi jako jeden z pięciu klubów w Polsce mają swoją drużynę w AMP Futbolu. Prowadzą również piłkarską sekcję kobiet, a także angażują się w sportową aktywizację seniorów. 

Czytaj też 👉 Druga młodość Łukasza Trałki. Takiego sezonu nie miał jeszcze nigdy | aosporcie.pl - Sport w Poznaniu

Klub przygotował specjalny Plan Rozwoju 2020-2023, którego celem jest, by Zielonych traktować w szerszym aspekcie niż tylko klub piłkarski. Warciarze mają przy tym na uwadze także system wartości, który chcą reprezentować i wokół którego chcą budować zieloną społeczność. 

Włodarze klubu z Wildy pokazują innym klubom w regionie i w całej Polsce właściwe podejście do dużej społeczności, jaką tworzą drużyny piłki nożnej w naszym kraju. W ich działaniach widać świadomość, że przywiązanie do klubu buduje się nie tylko poprzez dobre wyniki sportowe, ale również wiele innych pozasportowych działań.

Mateusz Włodarczyk
@mtwlodarczyk
📷 Warta Poznań

0 komentarze:

Prześlij komentarz