5 lutego 2021

Mróz nie powtrzymał zdeterminowanych "Zielonych". Lechia Gdańsk - Warta Poznań 1:1

Lechia Gdańsk - Warta Poznań 1:1 | foto: Piotrek Przyborowski / aosporcie.pl

Warta Poznań w piątek zagrała z Lechią Gdańsk słabszy mecz niż na inaugurację sezonu. Wola walki i determinacja dały jej jednak tym razem cenny punkt po remisie 1:1.

Piotrek Przyborowski prosto z Gdańska | Warta nad Bałtyk nie jechała w roli faworyta. Przez pierwsze ponad pół godziny gry dzielnie stawiała jednak czoła podopiecznym trenera Piotra Stokowca. Lechia w tym okresie spotkania stworzyła sobie tylko jedną naprawdę groźną sytuację, kiedy to po rzucie różnym atomowy strzał Makowskiego obronił Lis, a dobitka Saiefa została udanie zablokowana przez pozostałych Warciarzy.

To jednak również po kornerze gospodarze ostatecznie dopięli swego w 34. minucie. Wówczas po świetnej centrze Rafała Pietrzaka po uderzeniu głową piłkę do siatki bezradnego Lisa skierował Michał Nalepa.

Ten gol rozochocił gdańszczan. Do końca pierwszej połowy gościliśmy już bowiem głównie na połowie Warty. Choć jeszcze w doliczonym czasie gry piłkę z linii bramkowej musiał wybijać Łukasz Trałka, do przerwy wynik się już nie zmienił.

Po niej na boisku nie działo za wiele. Z dystansu Lisa próbował pokonać Paixao, natomiast Kuciaka starali się zaskoczyć Trałka i Kuzimski.

Prawdziwe emocje zaczęły się tak naprawdę dopiero na nieco ponad kwadrans przed końcem. W 72. minucie Jakub Kiełb dośrodkował w pole karne z lewej strony. W nim piłkę świetnie zgrał Kuzimski, a ta ostatecznie trafiła pod nogi Mariusza Rybickiego. Skrzydłowy, który pojawił się na boisku w drugiej połowie, nie miał problemów z umieszczeniem ją w siatce.

Po wyrównującej bramce dla Warty mecz nabrał kolorytów. Zieloni chcieli pójść za ciosem, natomiast Lechiści robili, co tylko mogli, by uniknąć drugiej straty punktowej po wznowieniu rozgrywek. Ostatecznie jednak obie drużyny musiały zadowolić się remisem.

Lechia Gdańsk - Warta Poznań 1:1 (1:0)
5.02.2021, Stadion Energa Gdańsk, 18:00 | 16. kolejka Ekstraklasy

Gole: 34. Michał Nalepa - 75. Mariusz Rybicki

Lechia: Kuciak – Pietrzak, Kopacz, Nalepa, Fila – Kubicki, Makowski, Gajos, Haydary (61. Conrado) – Saief (75. Ceesay), F. Paixao (75. Arak)

Warta: Lis – Spychała (58. Rybicki), Ławniczak, Ivanov, Kiełb – Grzesik, Kopczyński (69. Kupczak), Trałka, Żurawski (84. Janicki) – Jakóbowski, Kuzimski

Kartki: Nalepa - Kuzimski (żółte)

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)