aosporcieaosporcieaosporcie

3 stycznia 2021

Potop szwedzki przy Bułgarskiej? Lech poluje na gwiazdy Allsvenskan

foto: Wikimedia Commons / IFK Norrköping
Lech Poznań znów szuka nowych piłkarzy w Szwecji. Stefano Vecchia, Alexander Fransson oraz Filip Dagerstal to trzej tamtejsi zawodnicy, którzy według najnowszych doniesień mogą już tej zimy trafić na Bułgarską.

Taką informację podał w niedzielny wieczór pasjonat szwedzkiego futbolu, Piotr Piotrowicz. Plotki z ojczyzny Mikaela Ishaka donoszą, że najlepszy strzelec Kolejorza w obecnym sezonie już niedługo może zyskać w szatni przynajmniej jednego rodaka.

Trudno bowiem uwierzyć, by Dumie Wielkopolski udało się ściągnąć całą trójkę tych bardzo ciekawych zawodników. Jeśli by się tak jednak stało, Lechowi w dość prosty sposób udałoby się załatać niemal wszystkie dziury, na które narzekali poznańscy kibice w ostatnich miesiącach.

25-letni Vecchia jest bowiem prawoskrzydłowym, a to właśnie konkurencji między innymi na tej pozycji brakowało w zespole trenera Dariusza Żurawia jesienią. Na bokach pomocy grał często choćby nominalnie występujący raczej w środku Filip Marchwiński. Vecchia byłby także sporym wzmocnieniem, biorąc pod uwagę jego ostatni sezon - w nim dla IK Sirius w 29 meczach we wszystkich rozgrywkach strzelił 14 goli i dołożył do tego siedem asyst.

Jego o rok starszy rodak Fransson jest środkowym pomocnikiem i przede wszystkim kapitanem IFK Norrköping, z którym to w zakończonym dopiero co sezonie otarł się o miejsce gwarantujące grę w europejskich pucharach. Wychowanek Snoki w 2020 roku w sumie rozegrał 33 spotkania, dwukrotnie wpisał się na listę strzelców oraz sześciokrotnie asystował. Z tej trójki jest to jedyny piłkarz, który miał już okazję grać poza swoją ojczyzną. W latach 2016-2018 występował w Szwajcarii - w doskonale znanym poznańskim kibicom FC Basel oraz FC Lausanne-Sport. Ma także na koncie osiem meczów w reprezentacji Szwecji.

W niej dwukrotnie zagrał też ostatni z potencjalnych nabytków Lecha, środkowy obrońca Filip Dagerstal, który podobnie jak Fransson swoją karierę piłkarską rozpoczynał w Norrköping i w tym klubie kontynuuje ją do dzisiaj. 23-letni środkowy obrońca w minionym roku zagrał w 36 meczach i zanotował jedną asystę.

Ciężko stwierdzić, na ile te najnowsze rewelacje okażą się trafne. Spośród tego tria w ostatnich tygodniach najczęściej w spekulacjach kibiców i dziennikarzy pojawiał się Vecchia. Jeśli jednak cała trójka miała trafić na Bułgarską, biorąc pod uwagę ich dotychczasowe występy oraz minione rozgrywki, z pewnością mogliby oni okazać się dla Lecha ciekawym wzmocnieniem przecież nie aż tak znowu szerokiej kadry.


Piotrek Przyborowski
 @P_Przyborowski
📷 Wikimedia Commons (Вячеслав Евдокимов, Jens Backeman), IFK Norrköping

0 komentarze:

Prześlij komentarz