aosporcieaosporcieaosporcie

13 marca 2021

Mecz na szczycie wiosny dla Legii. Warta wraca do Poznania bez punktów

Warta Poznań walczyła do końca i była bliska sprawienia kolejnej sporej niespodzianki. Ostatecznie Legia Warszawa okazała się jednak sprytniejsza i wygrała 3:2.

Jesienią w spotkaniu między obiema ekipami nie było wiele emocji. Legia szybko strzeliła trzy gole i pewnie zwyciężyła w Grodzisku Wielkopolskim. Po meczu bardziej niż o wyniku mówiło się o możliwym występie w ekipie mistrzów Polski dwóch zakażonych koronawirusem piłkarzy.

W sobotę zobaczyliśmy bramki z obu stron, a emocje trzymały tak naprawdę do samego końca. Nie powinno to w sumie dziwić, skoro przy Łazienkowskiej spotkały się bowiem dwie najlepsze pod względem punktowym na wiosnę drużyny.

Podobnie jak w pierwszym starciu pomiędzy obiema ekipami w mecz dużo lepiej  weszła Legia. Już w trzeciej minucie prowadzenie gospodarzom dał Filip Mladenović.

W Grodzisku po pierwszych trzydziestu minutach było 0:3, tym razem natomiast 1:1. Warcie udało się bowiem odpowiedzieć i to w pięknym stylu. Jan Grzesik popisał się klasycznym centrostrzałem, który kompletnie zaskoczył Artura Boruca i przywrócił Zielonych do żywych.

Ich radość nie trwała jednak długo, gdyż po czterech minutach Legia znów prowadziła. Po rzucie rożnym zamieszaniu w polu karnym Adriana Lisa wykorzystał Paweł Wszołek.

Do przerwy wynik już się nie zmienił, choć świetną patelnię zmarnował Mateusz Kuzimski. W drugiej połowie sytuacja Dumy Wildy stała się dużo gorsza po godzinie gry, gdy drugi raz w tym meczu trafił Mladenović.

Wydawało się, że jest już po meczu, ale podopieczni trenera Tworka walczyli do końca. W 79. minucie zyskali rzut karny po tym, jak ręką w szesnastce zagrał Slisz. Jedenastkę pewnie na gola zamienił Kupczak.

Choć Zieloni próbowali jeszcze w końcówce zaskoczyć Boruca, to wynik już się nie zmienił. Legia zasłużenie wygrała z Wartą, ale ta postawiła się mistrzom Polski i pokazała, że jest ją stać na rywalizację z najmocniejszymi.

Legia Warszawa - Warta Poznań 3:2 (2:1)
13.03.2021, Stadion Wojska Polskiego w Warszawie, 21. kolejka Ekstraklasy

Gole: Filip Mladenović 3, 60, Paweł Wszołek 30 - Jan Grzesik 26, Mateusz Kupczak 79 (k)

Legia: Artur Boruc - Josip Juranović, Mateusz Wieteska, Artem Szabanow - Paweł Wszołek, André Martins (56. Walerian Gwilia), Bartosz Slisz, Bartosz Kapustka, Luquinhas, Filip Mladenović - Rafael Lopes (46. Tomáš Pekhart).

Warta: Adrian Lis - Jan Grzesik, Aleks Ławniczak, Robert Ivanov, Jakub Kiełb - Mateusz Kuzimski, Mateusz Kupczak, Mateusz Czyżycki (69. Mariusz Rybicki), Maciej Żurawski (90. Robert Janicki), Makana Baku - Adam Zreak.

Kartki: Slisz, Mladenović - Zreľák, Ławniczak (żółte)

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)