14 marca 2021

Lech robił co mógł, ale Plach zamurował bramkę. "Kolejorz" bezbramkowo remisuje z Piastem

Lech - Piast / foto: Damian Garbatowski

Lech Poznań starał się i zrobił wiele, by wygrać w niedzielę z Piastem Gliwice. Frantisek Plach okazał się jednak zaporą nie do przejścia i mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Dominik Stachowiak prosto z Bułgarskiej | Do Poznania przyjechał Piast Gliwice, który pod wodzą Waldemara Fornalika przeżył w tym sezonie zarówno bolesne upadki, jak i motywujące zespół wzloty.

Przed meczem z Lechem, gliwiczanie wygrali dwa ligowe mecze z rzędu oraz wyeliminowali Legię Warszawa z Pucharu Polski. Kolejorz wygrał trzy mecze w lidze i sukcesywnie odrabia straty do podium Ekstraklasy.

Lech mógł wyjść na prowadzenie już w szóstej minucie spotkania. Ishak zagrał do Ramireza, a ten technicznym strzałem z 16 metrów próbował zaskoczyć Placha, ale bramkarz Piasta efektownie interweniował.

W 22. minucie doskonałą okazję miał Piast. Michał Żyro minął Thomasa Rogne i wyszedł sam na sam z Van der Hartem. Napastnik gości próbował przelobować bramkarza Lecha, ale ten czujnie się zachował. Po chwili Holender ponownie dobrze się zachował i sparował do boku strzał Vidy z mniej więcej linii pola karnego.

Dziesięć minut później odpowiedział Lech. Dobrą akcją z lewej strony boiska popisał się Jakub Kamiński, który w swoim stylu zszedł do prawej nogi i strzałem przy bliższym słupku próbował zaskoczyć dobrze interweniującego Frantiska Placha.

Po przerwie bohaterem wciąż był Plach. W 65. minucie praktycznie zatrzymał piłkę między słupkiem a rękawicą po strzale Daniego Ramireza. Chwilę później słowacki bramkarz popisał się kolejną paradą po uderzeniu Ishaka.

W samej końcówce golkiper Piasta zatrzymał jeszcze niezłe okazje Pedro Tiby i Jakuba Kamińskiego. Choć więc podopieczni trenera Dariusza Żurawia w niedzielę stworzyli sobie naprawdę sporo sytuacji, to na Słowaka z Gliwic to niestety nie wystarczyło.

Lech Poznań - Piast Gliwice 0:0
14.03.2021, Stadion Miejski w Poznaniu, 17:30 | 21. kolejka PKO Ekstraklasy

Lech: Van der Hart - Czerwiński, Salamon, Rogne, Kamiński - Karlström (Kwekweskiri), Tiba - Skóraś (84. Palacz) , Ramirez (84. Kozubal), Sýkora (63. Kraweć) - Ishak (74. Szymczak)

Piast: Plach - Konczkowski, Huk, Czerwiński, Holubek - Sokołowski, Lipski (89. Badia) - Pyrka (61. Steczyk), Chrapek (69. Jodłowiec), Vida (62. Milewski) - Żyro

Kartki: Kamiński - Holubek (żółte)

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)