22 lutego 2021

Warta wygrywa z Piastem w Gliwicach. "Zieloni" są w tym roku najlepsi w lidze

Warta Poznań wygrała w meczu 18. kolejki Ekstraklasy na wyjeździe z Piastem Gliwice 1:0. Beniaminek jest tym samym najlepiej punktującą ekipą w tym roku.

W poniedziałkowy wieczór w Gliwicach zmierzyły się ze sobą ekipy, które po przerwie zimowej jeszcze nie przegrały. Zarówno podopieczni trenera Waldemara Fornalika, jak i Piotra Tworka w trzech spotkaniach inaugurujących ligowe zmagania w 2021 roku wywalczyli po siedem punktów.

Mecz przybrał podobny scenariusz do wielu innych pojedynków Dumy Wildy z obecnego sezonu. Beniaminek rozkręcał się powoli, a w pierwszej połowie nie oddał nawet jednego celnego strzału na bramkę Frantiska Placha.

W całym meczu Zieloni oddali zresztą zaledwie jedno takie uderzenie. W 58. minucie błąd w komunikacji między Jakubem Czerwińskim i Piotrem Malarczykiem wykorzystali Łukasz Trałka wraz z Mateuszem Kuzimskim.

Doświadczony pomocnik przeżywający w Warcie swoją drugą młodość przejął futbolówkę i wypracował napastnikowi stuprocentową okazję. 29-latek zamienił ją na swoją piątą ligową bramkę w sezonie.

Piast po stracie bramki bił głową w mur mądrze ustawionej defensywy Dumy Wildy i wynik spotkania już się nie zmienił. Warta, w barwach której zadebiutował w tym spotkaniu Makana Baku, wygrała 1:0 i jest najlepiej punktującą drużyną w Ekstraklasie w 2021 roku.

Piast Gliwice - Warta Poznań 0:1 (0:0)

22 lutego 2021, 18:00 - Gliwice (Stadion Miejski)

Gol: 58. Mateusz Kuzimski

Piast: František Plach - Martin Konczkowski, Piotr Malarczyk (64. Jakub Świerczok), Jakub Czerwiński, Jakub Holúbek - Dominik Steczyk (46. Arkadiusz Pyrka), Tomáš Huk, Patryk Sokołowski, Michał Chrapek (83. Patryk Lipski), Kristopher Vida (59. Gerard Badía) - Michał Żyro (83. Tiago Alves)

Warta: Adrian Lis - Jakub Kuzdra (51. Makana Baku), Aleks Ławniczak, Robert Ivanov, Jakub Kiełb - Mariusz Rybicki (69. Robert Janicki), Michał Kopczyński, Łukasz Trałka, Maciej Żurawski (69. Mateusz Kupczak), Jan Grzesik - Mateusz Kuzimski (82. Gracjan Jaroch)

Kartki: Pyrka - Kuzimski, Grzesik (wszyscy żółte)

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).