aosporcieaosporcieaosporcie

6 maja 2021

Lech i Warta docenione przez Ekstraklasę. Przedstawiciele poznańskiej piłki powalczą o nagrody

Mikael Ishak, Piotr Tworek | foto: Damian Garbatowski, Piotrek Przyborowski

Lech Poznań i Warta Poznań dostały po jednej nominacji do nagród Ekstraklasy za sezon 2020/2021. Choć oba kluby raczej narzekać nie mogą, wydaje się, że Zieloni mogli liczyć jeszcze na przynajmniej jedną szansę na wyróżnienie.

Wraz ze zbliżającym się wielkimi krokami końcem ligowego sezonu poznajemy coraz więcej rozstrzygnięć. Obok tych dotyczących typowo boiska, w niedzielny wieczór dowiedzieliśmy się, którzy piłkarze powalczą o nagrody dla najlepszych za powoli mijające rozgrywki.

Choć Kolejorz jest traktowany przez ekspertów jako jeden z największych zawodów sezonu, a Duma Wildy okazała się pozytywnym zaskoczeniem, obie poznańskie ekipy zostały docenione przez kapitułę w podobny sposób. Lech w osobie Mikaela Ishaka powalczy o tytuł najlepszego napastnika sezonu, Warta reprezentowana jest przez Piotra Tworka, który ma szansę dla nagrodę dla trenera sezonu.

Czytaj też 👉 Warta Poznań jednym z najlepszych beniaminków Ekstraklasy. "Zieloni" tropem ekip Nawałki czy Tarasiewicza

Jeden z najjaśniejszych punktów Lecha

Bez wątpienia nominacja dla szwedzkiego napastnika Kolejorza jest zasłużona. Choć po odejściu Christiana Gytkjaera obawiano się, czy Lech znajdzie godnego następcę Duńczyka, Ishak spełnił pokładaną w nim nadzieję.

28-latek w całym sezonie strzelił w sumie 19 goli w 32 występach, w tym 11 na boiskach Ekstraklasy. A przecież gdyby nie szwankujące zdrowie napastnika na początku tego roku, ten dorobek mógł być jeszcze bardziej okazały.

Najpoważniejszymi konkurentami Ishaka w walce o nagrodę są ci, którzy zdobyli od niego więcej goli w obecnym sezonie, a więc Tomas Pekhart z Legii Warszawa (22 trafienia) oraz Jakub Świerczok z Piasta Gliwice (14). Wiele wskazuje, że statuetka powędruje do pierwszego z nich, który najprawdopodobniej sięgnie po koronę króla strzelców, a jego bramki przyczyniły się do kolejnego mistrzostwa dla stołecznej ekipy.

Czytaj też 👉 Mikael Ishak odejdzie z Lecha Poznań? "Gram swój najlepszy sezon w karierze"

Niedocenieni piłkarze Warty

W przypadku Dumy Wildy nominacja dla trenera Piotra Tworka była obowiązkiem. Szkoleniowiec poznaniaków wyciska z Zielonych maksimum ich możliwości i beniaminek, przed sezonem typowany jako jeden z kandydatów do spadku, obecnie wciąż walczy o prawo gry w eliminacjach europejskich pucharów.

Zaskakiwać może więc brak nominacji dla piłkarzy Warty. Ekipa trenera Tworka w obecnym sezonie dysponuje piątą najszczelniejszą defensywą w całej lidze. Stąd też zastanawiający jest brak wśród nominowanych chociażby Roberta Ivanova, ale przede wszystkim Adriana Lisa. 

Bramkarz Zielonych należy w obecnym sezonie do jednego z najlepszych na swojej pozycji. 28-latek zachował już dziewięć czystych kont - w tej statystyce lepsi od niego są jedynie Dante Stipica, Frantisek Plach oraz Atrur Boruc. Ta trójka w przeciwieństwie do Lisa znalazła się na liście nominowanych.

O tym, czy Mikael Ishak oraz trener Piotr Tworek zostaną nagrodzeni, dowiemy się podczas Gali Ekstraklasy. Odbędzie się ona dzień po zakończeniu sezonu, a więc 17 maja.

Piotrek Przyborowski
@P_Przyborowski
📷 Damian Garbatowski, Piotrek Przyborowski / aosporcie.pl 

0 komentarze:

Prześlij komentarz