9 maja 2021

Warta Poznań pokonana własną bronią. Do europejskich pucharów w Grodzisku potrzeba cudu

Warta przegrywa ze Śląskiem | foto: Piotrek Przyborowski / aosporcie.pl

Śląsk Wrocław pokonał Wartę Poznań 3:2 w meczu 29. kolejki PKO Ekstraklasy. Dla gospodarzy strzelali Maik Nawrocki i Mario Rodriguez. Na konto dzisiejszych zwycięzców trafienia notowali Erik Exposito i Robert Pich.

Słoneczny krąg

Druga z majowych niedziel tym razem przyniosła poznaniakom zdecydowanie więcej słońca, niż ta poprzednia. Wielu z nas wybrało się na spacery i wycieczki, bowiem aura sprzyjała aktywnemu wypoczynkowi.

O wypoczynku w ten piękny, wiosenny dzień zapomnieć musieli podopieczni Piotra Tworka. Przed jego Wartą stanął mecz z serii kluczowych w tym sezonie.

Chwilo trwaj

Jeszcze kilka miesięcy temu po takim wstępie pomyślelibyśmy, że Zieloni rozgrywać mieli kluczowe spotkanie w walce o utrzymanie. Dzieje się jednak to, za co kochamy sport. Warciarze na boisku walczą o czwarte miejsce, które daje pierwszą rundę eliminacji do Ligi Konferencji.

Trudny przeciwnik, ale nie bez problemów

Ich rywalem był Śląsk Wrocław, a więc jeden z głównych rywali w walce o transcendentalną do niedawna lokatę. Goście po zmianie trenera uporządkowali swoją grę, przez co stali się jeszcze groźniejsi.

Mecze wyjazdowe jednak to wciąż bolączka podopiecznych Jacka Magiery, w czym swoich szans upatrywać mogli Warciarze.

Nawrocki i 1:0!

Pierwsza połowa upłynęła nam w typowym dla tegorocznych beniaminków stylu. Iluzoryczne oddanie kontroli nad meczem, po to, by wyprowadzić zabójczą kontrę i postawić na swoim. Gola zdobył młodzieżowiec Warty – Maik Nawrocki, który strzałem głową po bezpośrednim wrzucie z autu Jana Grzesika pokonał bramkarza rywali. 1:0!

Broń obusieczna

Po przerwie szybko udało się wyrównać Ślązakom. Wydawać się mogło, że Jacek Magiera pokonał Wartę ich własną bronią. Zieloni w drugiej połowie przejęli kontrolę nad spotkaniem, a goście w kwadrans dwukrotnie szybką kontrą wypunktowali swoich rywali. Dublet do swojego dzisiejszego dorobku dopisał Erik Exposito.

Na osiem minut przed końcem Śląsk zamknął spotkanie. Robert Pich po dośrodkowaniu Erika Exposito pokonał Adriana Lisa, dzięki czemu zespół Śląska zapewnił sobie dwubramkowe prowadzenie. Podopieczni Piotra Tworka nie zamierzali odpuszczać, lecz zdążyli jedynie zdobyć bramkę kontaktową.

Europa ucieka

Czwarta lokata dzisiaj oddaliła się od Zielonych, a jutrzejsze zwycięstwo Piasta może przekreślić szanse na zajęcie miejsca premiowanym grą w kwalifikacjach do Ligi Konferencji.

Warta Poznań – Śląsk Wrocław 2:3 (1:0)

Bramki: Nawrocki 40’, Rodriguez 90' - Exposito 49’, 60’, Pich 83'

Warta Poznań: Lis, Grzesik, Ivanov, Trałka, Kuzimski, Jakóbowski, Kuzdra, Kupczak, Baku, Nawrocki,  Żurawski

Śląsk Wrocław: Szromnik, Štiglec, Puerto, Pich, Expósito, Tamás, Janasik,  Bejger,  Sobota, Mączyński, Lewkot

Żółte kartki: Jakóbowski 72' - Puerto 52’

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)