aosporcieaosporcieaosporcie

25 czerwca 2021

Poznań Hussars Ladies czekają na Weekend Mistrzyń. Będą bronić u siebie tytułu

Poznań Hussars Ladies walczą o mistrzostwo Polski | foto: Marcin Skoczylas / Poznań Hussars Ladies

Poznań Hussars Ladies w sobotę spróbują podtrzymać status najlepszych w Polsce. Szanse na to są spore, szczególnie, że w ramach Weekendu Mistrzyń Polskiej Ligi Lacrosse zagrają u siebie.

Najbliższa sobota oznacza dużą atrakcję dla wszystkich poznańskich fanów tego kanadyjskiego sportu narodowego. Stolica Wielkopolski już po raz kolejny w historii ugości najlepsze przedstawicielki lacrosse w naszym kraju, a wśród nich nie zabraknie oczywiście Poznań Hussars Ladies.

Husarki zdecydowanymi faworytkami

Gospodynie turnieju, który zostanie rozegrany na boisku Polonii Poznań przy ul. Harcerskiej, są zdecydowanymi faworytkami całej imprezy. Przez fazę zasadniczą sezonu, na którą składały się cztery turnieje, przeszły jak burza i nie przegrały ani jednego meczu.

Teraz podopieczne trenera Marcina Basińskiego muszą jeszcze raz potwierdzić jednak swoją dominację na krajowych boiskach. W finale zmierzą się ze swoimi odwiecznymi rywalkami - Panthers Wrocław, z którymi mierzyły się w ostatnim meczu o złoto w 2019 roku (w minionym sezonie rozgrywki ze względu na pandemię zostały zawieszone).

Choć Pantery pod swoją obecną nazwą zagrają w finale ligi, to jako Kosynierki Wrocław potrafiły  w przeszłości sprawić Husarskom spore problemy. To one po raz ostatni zdołały zepchnąć poznanianki z mistrzowskiego tronu, lecz miało to miejsce stosunkowo dawno, bo w sezonie 2015/2016.

Sporo emocji na Zawadach

Zanim o godzinie 15 rozpocznie się mecz finałowy, w meczu o trzecie miejsce zmierzą się ze sobą Lax-Warriors Września oraz Walkirie Katowice. To jednak nie są jedyne atrakcje czekające tego dnia na kibiców, którzy wybiorą się na poznańskie Zawady.

W sobotę będziemy bowiem świadkiem choćby meczów drużyn juniorskich. Oprócz tego na gości wydarzenia przygotowano zajęcia dla najmłodszych pod okiem animatorki, możliwość wygrania fantastycznych gadżetów oraz spróbowania domowych wypieków i napojów. A przy tym wszystkim oczywiście będzie można spróbować swoich siły w lacrosse.

Wydarzenie dofinansowane ze środków budżetowych miasta Poznania, a jego patronem medialnym jest aosporcie.pl.

Piotrek Przyborowski
@P_Przyborowski 
📷 Marcin Skoczylas / Poznań Hussars Ladies

0 komentarze:

Prześlij komentarz