aosporcieaosporcieaosporcie

31 grudnia 2014

Tym żyliśmy w 2014 roku


Cóż, przyszedł ostateczny czas rozliczeń. Ostatni dzień roku to oczywiście moment wielu podsumowań, również u nas. Przedstawiamy ranking najpopularniejszych artykułów mijającego 2014 roku.
Zdecydowanie najbardziej chwytliwym tematem była gala wręczenia Złotej Piłki. Artykuł o niej nieprzerwanie przewodzi tabeli tych najbardziej popularnych w 2014 roku. Cristiano Ronaldo dostał na początku tego roku swoją upragnioną nagrodę, ale na samej ceremonii działo się znacznie więcej. Honorową Złotą Piłką nagrodzony został Pelé, nagrodę za najładniejszego gola zgarnął Zlatan Ibrahimović, a najlepszą piłkarką roku została Nadine Angerer, bramkarka reprezentacji Niemiec. Jak będzie w tym roku? Tego dowiemy się za kilkanaście dni.

Kto by pomyślał, że Zbyszek Jankiewicz, wielki fan Realu, będzie takim pesymistą po ligowym spotkaniu swojej ulubionej drużyny z Realem Sociedad. Tak jednak w istocie było i to stosunkowo niedawno, bo na samym początku września. Królewscy z Madrytu polegli na wyjeździe z ich miejscowymi odpowiednikami z San Sebastián aż 2:4, mimo prowadzenia już 2:0. Od tej przegranej zmieniło się jednak dużo, Real nie przegrywa... a właściwie nie przegrywał, bo wczorajszą wpadką z Milanem (porażka 2:4 w Dubai Challenge Cup) przerwał swoją niesamowitą passę spotkań bez porażki.

Kochamy transfery i plotki z nimi związane, ale i tak trzecia, bardzo mocna pozycja, nowego cyklu a o sporcie zrobiła na nasz niemałe wrażenie. W czwórce najlepszych klubów T-Mobile Ekstraklasy po spotkaniach rozegranych w 2014 roku może się jednak już na samym początku roku kolejnego bardzo wiele zmienić. Kilku piłkarzy, łącznie z największymi gwiazdami (Semir Stilić, Marco Paixão, Darko Jevtić) może już niedługo opuścić swoje dotychczasowe miejsca pracy.

Polacy żyli też zakończeniem kariery bokserskiej legendy. Powiedzmy bowiem sobie szczerze: nawet jeśli ktoś nie interesuje się boksem, to nazwisko Gołota i tak będzie mu się kojarzyło z ringiem. Endrju swoją karierę już definitywnie już zakończył, a my będziemy już tylko żyli słynnymi walkami polskiego pięściarza... Warto dodać, że na czwartym miejscu znalazła się więc pierwsza niepiłkarska publikacja.

Tak, udało się! Niesamowite zwycięstwo 2:0 nad Niemcami, pierwsze w historii naszej reprezentacji nad drużyną naszych zachodnich sąsiadów, stało się faktem. Tym żyła nie tylko piłkarska Europa, ale i cały świat! Mistrzowie Świata już po brazylijskim czempionacie są w kryzysie i to, trochę niespodziewanie, Orły Nawałki są na fali! Aż szkoda, że w tym 2014 było tak mało meczów reprezentacyjnych, bo może zgarnęliby jeszcze więcej punktów w eliminacjach Euro 2016?

Początek przygody byłego asa Realu czy Barcelony na Camp Nou na ławce trenerskich nie jest najlepszy. Pod jego wodzą Duma Katalonii poległa w ligowym starciu z Królewskimi oraz wyjazdowym starciu z PSG w Lidze Mistrzów. Barcelona co prawda Jeśli tak więc dalej pójdzie, to lista grzeszków może być dłuższa.

To dość duże zaskoczenie, ale artykuł o Serie A też zgromadził całką niezłą widownię, a to tylko udowadnia, że ta liga naprawdę się odradza. Co prawda z Milanu właśnie odszedł Fernando Torres, ale i tak na Półwyspie Apenińskim wciąż jest wiele gwiazd. Może nieco zgasłych, ale jednak to wciąż świetni piłkarze. Tylko sukcesów w Europie brak...

Igrzyska w Soczi też były w tym roku bardzo komentowane i popularna również u nas. Sukcesy Kamila Stocha, Justyny Kowalczyk, naszych łyżwiarek i łyżwiarzy odbiły się nie tylko na kibicach, którzy przez dwa tygodnie żyli wydarzeniami w Rosji, ale i na popularności a o sporcie. Nasza strona przeżywała wtedy wzrost oglądalności.

Mundial też był dla nas dobrym okresem. Co prawda po pierwszej porażce Hiszpanii sądziliśmy, że obrońcy trofeum jednak zdołają wyjść z grupy. Ostatecznie jednak zawiedli, podobnie jak gospodarze turnieju, Brazylijczycy, którzy wspierani nawet przez sędziów nie zdobyli nawet brązowego medalu.

I nowy cykl "Polskie Dumy Narodowe" znalazł swoich fanów, a już szczególnie artykuł o kibicach, czyli o nas samych. Podczas Mistrzostw Świata w siatkówce czy IO w Soczi nasi kibice jak zwykle dali z siebie wszystko. I z nich możemy być naprawdę dumni.

Ten rok był dla polskiego sportu bardzo dobry. I dla nas był to dobry rok. W imieniu całej ekipy a o sporcie życzymy Wam szczęśliwego nowego roku i jeszcze więcej sportowych emocji!

Autor: Piotrek Przyborowski | @P_Przyborowski |  piotrek.przyborowski@gmail.com | foto: a o sporcie

0 komentarze:

Prześlij komentarz