aosporcieaosporcieaosporcie

14 grudnia 2014

Polskie Dumy Narodowe: Kibice

Ostatnie w tym roku Polskie Dumy Narodowe będą o każdym z nas. To dzięki nam, kibicom, każda impreza organizowana w Polsce ma swój klimat. Tylko u nas sportowcy uprawiający piłkę nożną, siatkówkę, piłkę ręczną, a nawet skoki narciarskie czują się jak bogowie. I to nie tylko ci nasi, ale także zawodnicy zupełnie nam obcy. Wszyscy chętnie przyjeżdżają do Polski.

Mistrzostwa świata w siatkówce 2014
Te mistrzostwa zapadną nam w pamięci, były cudowne! Nasi siatkarze wygrali złoty medal. Jednak nie tylko Polacy byli zadowoleni po tej imprezie, ale także Francuzi, Amerykanie, Brazylijczycy, Niemcy, wszyscy byli szczęśliwi, bo wreszcie przeżyli prawdziwe święto swojego ulubionego sportu. trybuny stworzyły wspaniałą atmosferę śpiewając Pieśń o małym rycerzu lub piosenkę Elektrycznych Gitar Dzieci wybiegły. 

Euro 2012
Nasi piłkarze zawiedli. Zajęli ostatnie miejsce w grupie, zremisowali dwa mecze i jeden przegrali. Jednak to co dobre na tym turnieju stworzyliśmy my, kibice. Pełna mobilizacja, miliony przed telewizorami, setki tysięcy w strefie kibice, udekorowane okna, radość w każdym z nas przez cały miesiąc. Byliśmy jak jeden organizm. Na ulicach było biało-czerwono, przepięknie!


Puchar Świata w Zakopanem
Mimo że skoki narciarskie nie są ciekawym sportem, to Polacy przychodzą pod Wielką Krokiew w Zakopanem i tworzą świetną atmosferę. Najczęściej robią to tylko dla jednego człowieka. Do 2011 roku robili to dla Adama Małysza, a teraz dla Kamila Stocha. Sam Orzeł z Wisły o zawodach w Zakopanem mówił: tłumy pod skocznią dodawały mi animuszu! 

Let's all do the Poznan!
Wszystko zaczęło się od meczów Lidze Europejskiej w sezonie 2010/2011, kiedy to Lech Poznań był w grupie z takimi potęgami jak Juventus Turyn czy Manchester City. I to właśnie kibice, trenerzy i działacze tej drugiej drużyny byli zachwyceni jednym z tańców poznańskich kiboli. Do tego stopnia, że do oficjalnego sklepu Man City weszły koszulki, które miały instruować angielskich fanów jak zrobić "Poznań". W najnowszej edycji gry FIFA 15 firma EA "uruchomiła trybuny" i jednym z tańców, które wirtualni fanatycy wykonują, jest właśnie Poznań


Widzimy, że polscy kibice są niesamowici i potrafią stworzyć niepowtarzalną otoczkę wokół wydarzenia sportowego. Dlatego też nie bójmy się być Januszami. Kibicujmy swoim ulubieńcom w ulubionych sportach, bo robimy to pięknie! 

Autor: Mateusz Włodarczyk | @mtj_wlodarczyk |  mt.j.wlodarczyk@gmail.com | foto: a o sporcie

0 komentarze:

Prześlij komentarz