aosporcieaosporcieaosporcie

1 stycznia 2015

Wojciech Onsorge: Szanse na awans są duże [WYWIAD]


W związku z Nowym Rokiem i my mamy dla Was pewne niespodzianki. Czas na pierwszą z nich, a jest nią pierwszy w historii wywiad na naszej stronie. Naszym rozmówcą Wojciech Onsorge, zawodnik Warty Poznań.

Jak spędziłeś święta? Aktywnie czy jednak dałeś sobie trochę odpoczynku?
W święta postanowiłem całkowicie odciąć się od piłki i spędziłem ten czas z najbliższymi.

Barwy Warty reprezentujesz od początku Twojej dorosłej przygody z piłką. Miałeś jakieś propozycje z innych klubów? Nigdy nie chciałeś z jakiejś skorzystać?
Po kilku meczach w barwach Warty pojawiła się taka oferta, ale to już przeszłość więc nie ma o czym mówić.

Warta po ogromnym kryzysie wreszcie zaliczyła niezłą rundę, nie tylko pod względem sportowym. Jak oceniasz Wasze szanse na awans do II ligi?
Szanse na awans są duże i wszystko w naszych nogach, ale najpierw musimy zająć pierwsze miejsce w lidze a potem wygrać baraż z mistrzem grupy opolsko-śląskiej. W imieniu drużyny mogę zapewnić, że na pewno zrobimy wszystko, żeby awansować.

Twoim stylem gry i trochę wyglądem przypominasz Marca Bartrę, zawodnika Barcelony. Sam do kogo byś się jednak porównał? Kto jest Twoim wzorem do naśladowania?
Bardzo miło słyszeć takie porównania, ale ja pracuje na swoje nazwisko i tego się trzymam. Staram się oglądać mecze z udziałem Thiago Silvy,Vincenta Kompanego i Arkadiusz Glowackiego.

W jakim klubie chciałbyś w przyszłości grać, jeśli oczywiście nie w Warcie? Która liga jest Twoją ulubioną?
Od dzieciństwa chciałem zagrać w polskiej Ekstraklasie, a moją ulubiona ligą jest zdecydowanie Premier League.

Twoje występy w barwach Warty i bycie liderem defensywy Zielonych sprawiły, że niektórzy widzą Cię jako kandydata na następcę Alaina Ngamayamy w roli kapitana drużyny. Podołałbyś?
Fajnie byłoby zostać kapitanem Zielonych w przyszłości, jednak Alan ma przed sobą jeszcze kilka sezonów do rozegrania, poza tym bardzo dobrze spisuje się w swojej roli zarówno na boisku, jak i poza nim.

Czy gdyby teraz, w najbliższym zimowym okienku, zgłosiłby się po Ciebie Lech Poznań, to zgodziłbyś się na transfer do Kolejorza?
Lech to jeden z najlepszych klubów w Polsce wiec myślę, że każdy zawodnik nie wahał by się ani chwili.

Twoją pasją jest piłka, ale co lubisz robić w wolnym czasie?
Czas wolny staram się poświecić przede wszystkim moje małej siostrze.

Jak na środkowego obrońcę jesteś bardzo skuteczny. Jesienią strzeliłeś pięć goli. Nigdy nie chciałeś grać na innej pozycji?
Bramki cieszą każdego zawodnika, a zwłaszcza obrońcę, który raczej ma za zadanie bronić bramki. Kiedyś grałem na pozycji środkowego pomocnika, ale od kilku lat jestem obrońcą i muszę przyznać, że dobrze czuję się na tej pozycji.

Co chciałbyś osiągnąć w 2015 roku?
W 2015 roku chciałbym awansować wraz z Wartą do II ligi oraz zdać kurs na trenera. Przy okazji wszystkim kibicom Warty chciałbym życzyć Szczęśliwego Nowego Roku.

Bardzo dziękuję Ci za wywiad!
Ja również dziękuję i jeszcze raz wszystkiego najlepszego w tym Nowym Roku!

Autor: Piotrek Przyborowski | @P_Przyborowski |  piotrek.przyborowski@gmail.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz