aosporcieaosporcieaosporcie

5 stycznia 2015

III dzień TCS: rekord za rekordem

Trzeciego dnia Turnieju Czterech Skoczni przenieśliśmy się do Innsbrucku, w którym oglądaliśmy fantastyczny konkurs pełen emocji z aż trzema rekordami skoczni. Nawet Polacy wypadli dobrze, Kamil Stoch był 7., Piotr Żyła 13. Dawid Kubacki 22., a Aleksander Zniszczoł 27. Całe zawody wygrał Richard Freitag. 

I seria - szczęśliwa dla Polaków
Pierwszy raz w tym TCS wszyscy polscy zawodnicy, którzy zakwalifikowali się do konkursu, przeszli do drugiej serii. Kamil Stoch i Piotr Żyła po bardzo dobrych skokach, wygrali pojedynki w swoich parach i zajęli odpowiednio 10. i 8. w pierwszej serii. Natomiast Zniszczoł i Kubacki przegrali swoje pojedynki w systemie KO, ale oddali na tyle dobre skoki, że przeszli do drugiej serii w gronie pięciu szczęśliwych przegranych.

Rekord już w pierwszej serii
Już w pierwszej części mieliśmy bardzo dalekie skoki. Najdłuższy skok oddał Stefan Kraft, który wylądował na 137 metrze! Ten skok był już tak daleki, że Kraft nie mógł lądować telemarkiem, sędziowie dali mu dosyć niskie noty, przez co uplasował się na pierwszym miejscu ex aequo z Richardem Freitagiem, a trzecie miejsce zajął Noriaki Kasai - fenomenalny 42-letni Japończyk.

Słabsza druga seria
W drugiej serii swoje skoki popsuli zarówno Dawid Kubacki, jak i Aleksander Zniszczoł, nie najlepiej zaprezentował się również Piotr Żyła. Tylko Kamil Stoch skoczył przyzwoicie - wylądował na 130 metrze.

Kraft przebity 
Rekord skoczni, Stefana Krafta z pierwszej serii, pobił w drugiej Michael Hayboeck. Skokiem na 138. metr odbił sobie pierwszą nie do końca udaną serię. Jednak znów tak dobra odległość nie wystarczyła do zwycięstwa, niepewne lądowanie i nawet nie wywalczył podium. Całe zawody, dzięki dwóm równym skokom wygrał Richard Freitag.

Po tych zawodach liderem konkursu nadal pozostaje Stefan Kraft, który o 23,1 punktu wyprzedza Richarda Freitaga. Najlepszy z Polaków - Kamil Stoch jest ósmy i traci 63,9 punktu do prowadzącego Austriaka. W święto Trzech Króli odbędą się ostatnie zawody tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni. Skoczkowie rywalizować będą w austriackim Bischofshofen.

Autor: Mateusz Włodarczyk | @mtj_wlodarczyk |  mt.j.wlodarczyk@gmail.com foto: Eigenes Werk / Wikipedia.org

0 komentarze:

Prześlij komentarz