aosporcieaosporcieaosporcie

8 stycznia 2022

Udany początek roku futsalistek AZS UAM. "Cel jest oczywisty"

AZS UAM Poznań rozpoczyna z przytupem nowy rok. Niepokonana w tym sezonie ekipa futsalistek pewnie rozprawiła się w czwartkowe popołudnie ze Sportis KKP Bydgoszcz w 1/16 Pucharu Polski, a w nadchodzących miesiącach zapowiada walkę o najwyższe cele.

Niepokonana w tym sezonie drużyna futsalistek AZS UAM nie mogła wyobrazić sobie lepszego rozpoczęcia 2022 roku. Zwyciężczynie ostatnich rozgrywek Pucharu Polski wysoko pokonały bowiem Sportis KKP Bydgoszcz 13:2, przechodząc tym samym do następnej rundy - 1/8 finału - wspomnianych zmagań. - Nie spodziewałam się, że będzie to tak gładkie spotkanie. To w końcu drużyna grająca w ekstralidze na trawie, potrafi grać w piłkę - nie ukrywa kapitan zespołu, Alicja Zając.

ZOBACZ GALERIĘ Z MECZU: AZS UAM Poznań - Sportis KKP Bydgoszcz 13:2

Młodzież wkracza do gry

Gospodynie czwartkowego spotkania nie dały żadnych szans ewidentnie zagubionym w futsalowych realiach rywalkom, o czym doskonale świadczy wynik. Testowały także inne ustawienia personalne, dając szanse zawodniczkom z mniejszą liczbą minut oraz zupełnie nowym twarzom. Gabriela Przybył, Patrycja Małyszka i Klaudia Wojtkowiak to podopieczne trener Zając, dotychczas znane kibicom z występów w drugim zespole UAM-u oraz trzecioligowym Lechu Poznań UAM. 

Gabriela Przybył, Patrycja Małyszka, Alicja Zając, Klaudia Wojtkowiak

- To niesamowite uczucie. Jestem szczęśliwa, że kolejne zawodniczki debiutują w pierwszym zespole. Z trzema młodymi gram w jednej czwórce. Sądzę, że też ogromne zaufanie trenera Mikołaja Wicbergera. Ja wiedziałam, że one sobie poradzą. Bardzo się z tego cieszę, czuję dumę. Myślę, że to nie koniec i będziemy się cieszyć z tego młodego zespołu, który również w przyszłości sięgnie po sukces -  komentuje Zając. - Myślę, że pojawienie się nowych dziewczyn zaostrzy rywalizację. Musimy zasuwać, bo w każdym zespole w takiej sytuacji, daje się z siebie więcej - dodaje.

Sporo do wygrania

AZS UAM nie zwalnia tempa i kontynuuje passę udanych występów. Jesień utytułowana drużyna poznańskich futsalistek zakończyła bowiem na fotelu lidera Ekstraligi Futsalu gr. północnej, zapewniając swym kibicom wiele emocji oraz stosując nowe rozwiązania taktyczne.

- Staramy się realizować założenia trenera, czyli dużo rotacji. Nie zawsze one nam wychodzą, ale musimy wierzyć, że możemy grać w ten sposób fajny futsal i strzelać gole. Chcemy poprawić skuteczność, dobrze zaczęłyśmy ten rok i myślę, że z każdym meczem będziemy się rozkręcać, a najlepszą formę zbudujemy na najważniejsze turnieje - zaznacza futsalistka. 

źródło: kobiecyfutbol.pl

Ze względu na problemy personalne DTS Helios Białystok nie zawita w niedzielę na Morasko, co oznacza oddanie meczu walkowerem. Na wznowienie zmagań ligowych poznaniankom przyjdzie więc czekać do wyjazdowego starcia z AZS AWF Warszawa. Styczeń zapowiada się dla nich jednak intensywnie, gdyż poza zmaganiami w ekstralidze, czekają ich też Akademickie Mistrzostwa Polski. Cel na najbliższe miesiące jest oczywisty. - Obrona tytułów. Chcemy też powalczyć o medal mistrzostw akademickich - odpowiada zdecydowanie Zając. 

Wiktoria Łabędzka
@w_labedzka
📷 Wiktoria Łabędzka / aosporcie.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz