aosporcieaosporcieaosporcie

13 stycznia 2022

Film dokumentalny o Robercie Ivanowie. "Zapał do piłki dostał w genach"

Zespół medialny Warty Poznań wybrał się do Helsinek, żeby opowiedzieć historię reprezentanta Finlandii Roberta Ivanova. Ekipa telewizji klubowej stworzyła tam naprawdę ciekawy materiał przedstawiający nam osobę fińskiego obrońcy.

- Wylot do Helsinek oraz realizacja materiału o Robercie były wypadkową dość spontanicznie podjętej decyzji. Któregoś dnia w pracy powiedziałam o tym głośno i po prostu to zrobiliśmy! - komentuje Klaudia Berda, współautorka filmu.

Warta TV zrealizowała unikalną na skalę polską produkcję na temat piłkarza, który w barwach Dumy Wildy wyrósł na reprezentanta swojego kraju i jednego z najlepszych obrońców nie tylko w drużynie, a nawet w całej Ekstraklasie.

Celem mundial

Pracownicy klubu polecieli do Helsinek przy okazji meczu eliminacji mistrzostw świata, w którym Finlandia przeciwko Francji mogła zapewnić sobie miejsce w barażach do mundialu. Taki sam skutek przyniosłaby porażka Ukrainy w rozgrywanym równolegle spotkaniu. Choć tak się ostatecznie nie stało (Finowie przegrali 0:2, a w takim samym stosunku swój mecz wygrali również nasi wschodni sąsiedzi), to na północy ekipie Zielonych udało się stworzyć naprawdę wyjątkowy materiał.

- Wybór nie był przypadkowy. Fakt, że Robert gra w reprezentacji Finlandii jest dość znaczącą rzeczą z perspektywy Klubu. Kadra Suomi stanęła w listopadzie przed szansą awansu na Mistrzostwa Świata więc stwierdziłam, że to idealny moment, aby takie wideo zrobić. Myślę, że tego typu materiały nie były realizowane w ostatnim czasie w klubach Ekstraklasy, co powoduje, że zrealizowaliśmy na swój sposób coś wyjątkowego - dodaje. 

W dokumencie poza głównym bohaterem występują również Artur Surov, brat Warciarza oraz Henri Aalto, kolega Ivanova z czasów gry w FC Honka Espoo. Film opowiada historię Fina pochodzącego z bardzo sportowej rodziny. Ojciec Roberta był futbolowym fanatykiem. Choć nie zmuszał swojego syna do gry w piłkę nożną, to właśnie ten sport stoperowi Zielonych od dziecka sprawiał najwięcej radości i wiedział, że prędzej czy później, to właśnie bycie piłkarzem przyniesie mu sposób na utrzymanie. 

Dobry piłkarz i człowiek

Jak przystało na poważny dokument nie zabrakło też osobistych, wzruszających historii z życia obrońcy. Ivanov zdradza tam m. in. historie swoich tatuaży na łydce, które mają wyjątkowo ogromny ciężar emocjonalny dla gracza Swojskiej Bandy

- Poza tym, Robert pomimo sukcesów, które udało mu się osiągnąć, czy to w reprezentacji czy w Warcie Poznań nadal pozostaje normalnym chłopakiem. Mam nadzieję, że ten dokument pokazał nie tylko to, jakim jest piłkarzem, ale również człowiekiem - kończy przedstawicielka mediów Warty Poznań.

Zielona ekipa telewizyjna pojawiła się oczywiście również na Stadionie Olimpijskim w Helsinkach w trakcie wspomnianego meczu. Wcześniej rozmawiali też z fińskimi kibicami, wśród których znalazł się nawet mężczyzna, z którym Robert odbywał służbę wojskową. Zatem widzimy, że w dokumencie możemy natrafić na naprawdę wiele smaczków. 

Film to nie lada gratka dla kibiców nie tylko Zielonych, ale też całej Ekstraklasy. Możemy dzięki niemu zrozumieć nie tylko Ivanova jako człowieka, ale także dużą grupę zagranicznych piłkarzy w naszej lidze i to, co nimi kieruje, że wybierają Polskę, a zwłaszcza kluby nienależące do tych najbogatszych w kraju czy Europie. 

Mateusz Włodarczyk 
@mtwlodarczyk
📷 Klaudia Berda / Warta Poznań

0 komentarze:

Prześlij komentarz