aosporcieaosporcieaosporcie

30 grudnia 2020

Zawiedzeni olimpijczycy, szczęśliwi Warciarze i zatroskani trenerzy. TOP5 wywiadów w 2020 roku

Najpopularniejsze wywiady 2020 roku / foto: aosporcie.pl
Bywają przeprowadzane świeżo po meczu, czasem trzeba umawiać się na nie miesiącami.  Wywiady są nieodłączną częścią dziennikarskiego rzemiosła. Te na aosporcie.pl w minionym roku były zróżnicowane jak nigdy wcześniej. Od tenisowego maniaka, przez odrodzonych piłkarzy Warty Poznań, aż po pomysłowego trenera kajakarstwa. Przedstawiamy listę najchętniej czytanych wywiadów w 2020 roku.

Do Poznania sprowadziła go miłość nie tylko do tenisa. Z Kimem Tiilikainenem, byłym kapitanem reprezentacji Finlandii w Pucharze Davisa i ex-trenerem Jerzego Janowicza, porozmawialiśmy już niemal rok temu, bo w styczniu. 45-latek opowiedział nam wówczas o swojej bogatej karierze, współpracy z najlepszym polskim tenisistą ostatnich lat, swoim sposobie na dotarcie do największych tenisowych perełek oraz... transferze Kaspra Hämäläinen z Lecha Poznań do Legii Warszawa. 

W maju w ramach naszego nowego cyklu #FyrtelTokio miałem okazję porozmawiać z Tadeuszem Michalikiem, którego celem w Tokio będzie pierwszy olimpijski medal dla polskiego zapaśnika od Igrzysk w Tokio. Od tego czasu na podium najważniejszej imprezy czterolecia stanęła za to jego siostra, Monika. Tadeusz, aktualnie piąty zawodnik na świecie i brązowy medalista mistrzostw Europy 2016, w przyszłym roku spróbuje wyrównać czy wręcz nawet pobić jej osiągnięcie.

Kiedy w styczniu porozmawiałem z Adrianem Laskowskim i Łukaszem Spławskim, nikt jeszcze w Poznaniu nie spodziewał się, że już za niecałe osiem miesięcy dojdzie do pierwszych od ćwierćwiecza derbów. Choć ostatecznie żadne z nich w meczu z Lechem nie zagrał (Laskowski był kontuzjowany, a Spławski grał już dla Puszczy), obaj odegrali ważne role w Dumie Wildy w walce o awans do Ekstraklasy. A przecież jeszcze chwilę wcześniej jeden wciąż rehabilitował się po kontuzji, która mogła zakończyć jego profesjonalną karierę, drugi z kolei usłyszał diagnozę o kolejnym urazie mającym wykluczyć go z gry na wiele miesięcy...

Mateusz wywiad z kajakarzem i olimpijczykiem z Rio Michałem Kudłą przeprowadził w kwietniu, kiedy ten już wiedział, że plany o emeryturze trzeba odłożyć na kolejny rok. Z kwalifikacją olimpijską czeka więc na rozwój wydarzeń, a póki co stara się po prostu utrzymać swoją formę. W rozmowie z nami opowiedział więc nam o szczegółach swoich przygotowań. 

Kwiecień upłynął nam pod hasłem kajakowych wywiadów. Trener Piotr Wojciechowski wraz ze swoimi podopiecznymi z Energetyka Poznań miał wiosną przygotowywać się do sezonu i mistrzowskich imprez, a zamiast tego wszyscy musieli przedwcześnie wrócić ze zgrupowania w Macedonii Północnej do Polski i odbyć dwutygodniową kwarantannę, którą zdecydowali się spędzić w klubie. - Rozważaliśmy pozostanie na Bałkanach, ale koniec końców mijałoby się to z celem - powiedział mi wtedy, dodając z nutką smutku: - Ministerstwo Sportu powinno zareagować. Sportowcy muszą mieć możliwość trenowania!Piotrek Przyborowski
 @P_Przyborowski 
📷 Kim Tiilikainen / Archiwum prywatne, Warta Poznań / Piotr Leśniowski, Polski Związek Kajakowy

0 komentarze:

Prześlij komentarz