aosporcieaosporcieaosporcie

30 sierpnia 2014

Liga, która potrzebuje odrodzenia


W ostatni weekend sierpnia swoje rozgrywki rozpocznie najwyższa klasa rozgrywkowa we Włoszech - Serie A. Jest to liga niewątpliwie ciekawa, ale trochę zapomniana przez resztę Europy. Może przez to, że od pięciu sezonów żaden z zespołów z tej ligi nie odniósł specjalnego sukcesu w europejskich pucharach. 

Dominacja Juventusu
W zeszłym sezonie mieliśmy niesamowitą dominację drużyny z Turynu. Zawodnicy Starej Damy wygrali ligę z imponującą 17-punktową przewagą nad wicemistrzem kraju A.S. Romą. Ciekawe, czy w tym roku po tak dobrym zeszłym sezonie na krajowym podwórku Zebry powalczą o finał Champions League, są wstanie.

Mediolański renesans
Tak samo jak liga pobudki potrzebują drużyny z Mediolanu. AC Milan zeszły sezon skończył na miejscu 9., a Inter ledwo załapał się na eliminacje do Ligi Europy. Przypomnijmy, że Inter w 2010 roku wygrał Ligę Mistrzów, a z kolei drużyna Rossoneri w latach 2003, 2005 i 2007. Może w tym roku w finale na Stadionie Olimpijskim w Berlinie zobaczymy jedną z drużyn, której domowym boiskiem jest Stadion Giuseppe Meazzy.

Polska ściana w Turynie
Mowa oczywiście o stoperze i zarazem kapitanie Torino, Kamilu Gliku. Reprezentant Polski, kochany przez Tifosi mniej znanego klubu z Turynu, jest trzecim Polakiem, który założył opaskę kapitańską klubu z ligi włoskiej. Przed nim dokonali tego tylko Zbigniew Boniek i Marek Koźmiński. Warto dodać, że to już drugi sezon, gdy Torino będzie grać pod wodzą Kamila Glika.

Wieczne miasto musi zmniejszyć stratę
AS Roma musi odrobić straty z zeszłego sezonu, jeśli przegrywa z Juve o 17 punktów, to znaczy, że Stara Dama jest poza konkurencją. Z kolei druga drużyna, która rozgrywa swoje mecze na Stadio Olimpico - Lazio Rzym musi jak najszybciej wrócić do walki o europejskie puchary, sezon 2014/15 to dobry moment.

Beniaminek równa się spadkowicz?
Jak wiemy słowa beniaminek, jak i spadkowicz nie są koherentne. Beniaminek często potrafi namieszać w nowej lidze i staje się średniakiem albo nawet walczy o puchary. Na ten sezon z Serie B do Serie A przeprowadziły się, zwycięzca drugiej klasy rozrywkowej Palermo, drugie Empoli i zespół, który wygrał baraże Cesena.

Najpoważniejszym kandydatem z tej trójki do namieszania w Serie A wydaje się być Palermo, klub ten zdominował drugą klasę rozgrywkową. Wyprzedził drugie Empoli aż o 14 punktów.

Zapowiada się ciekawie i zostaje tylko jedno pytanie. Czy ktoś zdetronizuje Juventus Turyn? Jeśli macie jakieś pomysły, to podajcie szybko i napiszcie w komentarzach!

0 komentarze:

Prześlij komentarz