aosporcieaosporcieaosporcie

24 listopada 2021

Warta Poznań zyska nowe stroje, przynajmniej w sieci. "Mam nadzieję na dobrą zabawę dla jej kibiców"

foto: Klaudia Berda / Warta Poznań

Stworzenie nowej koszulki Warty Poznań będzie najbliższym zadaniem grafików biorących udział w Polish Kit League. Do rywalizacji dojdzie już w ten weekend.

Zbliżający się koniec tygodnia będzie wyjątkowy dla Dumy Wildy. Drużyna trenera Dawida Szulczka przy ulicy Bułgarskiej zmierzy się w Derbach Poznania z Lechem i powalczy o pierwsze ligowe punkty pod wodzą nowego szkoleniowca.

Tak się złożyło, że do równie ciekawych zmagań wokół Zielonych dojdzie wtedy w Internecie. W ramach 10. kolejki Polish Kit League, czyli ligi projektantów strojów piłkarskich, najwięksi zajawkowicze w naszym kraju spróbują stworzyć nową koszulkę wildeckiego klubu.

Koszulki spoza mainstreamu

To już czwarta edycja rozgrywek dla najbardziej utalentowanych projektantów futbolowej mody w Polsce. Tym razem bierze w niej udział 14 zawodników, którzy rywalizują w systemie amerykańskim, podobnym do tego znanego z MLS, z podziałem na konferencje. 

- Mam nadzieję, że dla kibiców Warty uwzględnienie jej w naszej lidze oznacza przede wszystkim dobrą zabawę i otwarcie oczu, jak fajnie mogą prezentować się koszulki spoza mainstreamu - mówi organizator Polish Kit League, Michał Mączka.

Choć formuła ligi ma charakter zamknięty, nie oznacza to jednak, że fani Zielonych nie będą mieli wpływu na to, który z projektów zostanie wybrany tym najlepszym. To bowiem oni, wraz z resztą Internautów śledzących tę inicjatywę na Twitterze poprzez głosowanie zadecydują o zwycięzcy.

Spora swoboda projektantów

Warta od ponad dekady występuje w strojach marki Nike. Trykoty domowe najczęściej oparte są na modelach katalogowych, oczywiście w klasycznych zielonych barwach. Pod tym względem w Polish Kit League możemy spotkać się z nieco bardziej niestandardowymi projektami.

- Liczę na jak najwięcej różnorodnych pomysłów, bo zawsze jest ciekawiej, gdy kolejka obfituje w innowacje i odważne podejście. Należy jednak pamiętać, że zawodnicy też zbierają punkty i nie każdy będzie chciał szaleć - podkreśla Mączka.

Graficy biorący udział w zabawie tym razem mogą liczyć na sporą swobodę. Jedynymi ograniczeniami w przypadku Warty będą sponsorzy oraz zielony kolor. Czasem zasady są jednak bardziej rygorystyczne. 

Przykładowo zadaniem w drugiej kolejce było w obecnym sezonie stworzenie koszulki Borussii Dortmund na wzór tych z lat 90., a więc w neonowym kolorze z legendarnym sponsorem Die Continentale. W przypadku Warty możemy zatem liczyć zarówno na projekty nowoczesne, jak i te nieco bardziej w stylu retro.

O wyniku zadecydują kibice

Wydawać by się mogło, że stworzenie projektu nowej koszulki Warty Poznań dla wielu jej fanów nie byłoby aż tak wielkim problemem. W istocie jednak kolor zielony, choć nierozłącznie związany z futbolem, nie jest jednak aż tak częsty na piłkarskich koszulkach jak np. niebieski, biały czy czerwony. To z kolei oznacza stosunkowo mniej inspiracji dla twórców.

Czytaj też 👉 Jan Sykora błyszczy w Czechach. Reprezentacja może pozwolić mu na powrót do Lecha

- Temat z pozoru łatwy jest bardzo trudny, bo każdy będzie chciał zaskoczyć, a jednocześnie musi trzymać balans by nie przesadzić. Liczę oczywiście na innowację, ale korzystanie ze sprawdzonych wzorów i ich odpowiednia interpretacja ma jak najbardziej uzasadnienie. Jeśli dobrze pamiętam, w naszej zabawie pojawił się już Manchester United w wersji zielono żółtej oraz Celtic w klasycznych bieli i zieleni - podkreśla autor Polish Kit League.

Kolejne projekty biorące udział w "meczach" pojawią się w Internecie od piątku do niedzieli. Znaleźć je będzie można na twitterowym koncie Polish Kit League, na którym dojdzie również do głosowania w poszczególnych pojedynkach.

Piotrek Przyborowski
@P_Przyborowski 
📷 Klaudia Berda / Warta Poznań

0 komentarze:

Prześlij komentarz