1 sierpnia 2021

Niezatapialna Warta znów walczy do końca. "Zieloni" remisują z Pogonią

Warta Poznań remisuje z Pogonią Szczecin | foto: Piotrek Przyborowski / aosporcie.pl

Mecz z Pogonią Szczecin długo nie układał się po myśli Warty Poznań, Czerwoną kartkę na początku spotkania obejrzał Łukasz Trałka. Poznaniakom udało się jednak wyrównać i dopisać na swoje konto kolejny punkt w sezonie 2021/22.

Szybka czerwona kartka

Spotkanie w Grodzisku lepiej zaczęła Pogoń. Portowcy przeważali i w ósmej minucie meczu stworzyli sobie pierwszą dogodną okazję do zdobycia bramki. Po dośrodkowaniu piłkę głową uderzył Michał Kucharczyk, ale trafił w słupek.

Łukasz Trałka sfaulował jednak próbującego dobijać Kacpra Kozłowskiego i Damian Sylwestrzak po interwencji Szymona Marciniaka na wozie VAR wskazał na jedenasty metr, a pomocnika Zielonych ukarał czerwoną kartką, która jednocześnie była dla Trałki pierwszą w karierze. Do piłki podszedł Kamil Drygas i pokonał Adriana Lisa. Pogoń od 12. minuty  prowadziła w Grodzisku jedną bramką, a gospodarze musieli radzić sobie w dziesiątkę.

Warta próbowała odpowiedzieć. W 16. minucie Szymon Czyż podał do lewej strony, z której dośrodkowywał Jakub Kiełb. Piłka po strzale Kuzimskiego minęła bramkę Dante Stipicy.

Pogoń odpowiedziała kolejną groźną sytuacją. Żaden z piłkarzy Warty nie dał rady wybić piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego, piłka spadła pod nogi jednego z zawodników Portowców, ale jego strzał z bliskiej odległości pewnie wyłapał Adrian Lis.

Podwójna zmiana nie dała impulsu

Piotr Tworek jeszcze przed przerwą zdecydował się na podwójną zmianę w swoim zespole. Na placu gry pojawili się Adam Zrelak oraz Konrad Matuszewski. Boisko opuścili Milan Corryn i Jakub Kiełb, który swoim 35-minutowym występem bardzo rozczarował kibiców Warty.

Pogoń pod koniec pierwszej połowy wyprowadziła groźny kontratak, wychodząc czterema zawodnikami na dwóch obrońców Warty. Damian Dąbrowski nie zdążył do piłki i trafił interweniującego Adriana Lisa. Na szczęście bramkarz gospodarzy nie ucierpiał w tej sytuacji.

Do przerwy goście ze Szczecina prowadzili 1:0, a przed trenerem Tworkiem stało trudne zadanie odbudowania zespołu Warty przed drugą połową meczu. W pierwszych 45 minutach aż nadto widoczny był brak Łukasza Trałki w środku pola.

Ciężka przeprawa...

Początek drugiej części meczu dalej przebiegał pod dyktando Portowców. Dobrze w polu karnym uderzał Kacper Kozłowski, piłka minęła Adriana Lisa, ale świetną interwencją popisał się Ivanov, który wślizgiem wybił piłkę zmierzającą do bramki.

W 71. minucie świetnie piłkę przerzucił Ivanov. Dopadł do niej Mario Rodriguez, okiwał obrońcę Pogoni, ale jego strzał ze słabszej, prawej nogi przeleciał wysoko nad poprzeczką. Warta nie zwalniała tempa i starała się doprowadzić do wyrównania pomimo gry w dziesiątkę.

Podopieczni Kosty Runjaicia próbowali zamknąć mecz drugim golem. Z prawej strony pola karnego Warty wszedł Kurzawa, ale kompletnie nie wyszedł mu strzał lewą nogą, który powędrował w trybuny.

...zakończona happyendem!

Gospodarze jednak pozostali nieugięci i szukali wyrównania, które przyszło w 83. minucie spotkania. Jan Grzesik wrzucił piłkę z autu w pole karne, ta trafiła do Ivanova, który strzałem głową pokonał bezradnego Stipicę.

Pogoń mogła szybko zakończyć marzenia Warty o uzyskaniu dobrego rezultatu. Dośrodkowanie z prawej strony strzałem głową zakończył Gorgon. Piłka wpadła do bramki Lisa, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę i zasygnalizował pozycję spaloną.

W doliczonym czasie gry siły się wyrównały. Brutalny wślizg Macieja Żurawskiego sędzia Sylwestrzak słusznie ukarał czerwoną kartką i wykluczył byłego zawodnika Warty z dalszego udziału w niedzielnym meczu. Po chwili wybrzmiał ostatni gwizdek.

Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1:1
01.08.2021, Stadion w Grodzisku Wielkopolskim, 15:00

Warta: Lis - Grzesik, Ławniczak, Ivanov, Kiełb (35. Matuszewski) - Trałka, Kupczak - Corryn (35. Zrelak), Czyż (65. Czyżycki), Jakóbowski (77. Sangowski) - Kuzimski (65. Rodriguez)

Pogoń: Stipica - Stolarski (84. Kowalczyk), Triantafyllopoulos, Zech, Mata - Dąbrowski, Kozłowski (57. Żurawski), Drygas (73. Gorgon) - Kucharczyk, Zahović (57. Parzyszek), Carlos (46. Kurzawa)

Gole: 12. Drygas - 86. Ivanov

Kartki: Ivanov, Zrelak, Kupczak - Dąbrowski, Żurawski (żółte), Trałka - Żurawski (czerwone)

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław)