9 lutego 2015

Shrek w Głogowie!

Bartosz Jurecki
Najlepszy obrotowy Mistrzostw Świata 2015 w Katarze, Bartosz Jurecki, od sezonu 2015/2016 będzie reprezentować SPR Chrobry Głogów. Reprezentant Polski podpisał z nowym klubem dwuletni kontrakt.

Kariera klubowa
Jedna z czołowych postaci Mundialu w Katarze i tak jak wcześniej wspomniałem, najlepszy obrotowy Mistrzostw postanowił podpisać dwuletni kontrakt ze swoim byłym klubem. Doświadczony, urodzony w Kościanie Bartosz, swoją karierę szczypiornisty rozpoczynał w miejscowym zespole Tęcza Kościan, który występował w I lidze. Potem spędził jeden sezon w ekstraklasowej Olimpii Piekary Śląskie, gdzie pełnił rolę rezerwowego. Natomiast w roku 2002 do Chrobrego Głogów, gdzie właśnie rozwinął się jego talent. Z zespołem z Głogowa, w roku 2006, osiągnął największy sukces w historii klubu - wicemistrzostwo Polski. W tym samym roku podpisał kontrakt z niemieckim klubem SC Magdeburg, w którym występuje aż do dziś. W ciągu tych paru, ładnych lat z niemiecką ekipą sięgnął między innymi po Puchar EHF w roku 2007.

Reprezentacja
Shrek debiutował w kadrze narodowej u Bogdana Wenty 27 grudnia 2004 roku w przegranym meczu z Czechami. Bardzo szybko stał się podstawowym kołowym w reprezentacji. Jego pierwszą, wielką imprezą międzynarodową były Mistrzostwa Europy w Szwajcarii w roku 2006, na których zajęliśmy 10. miejsce. Zdecydowanie bardziej udane były dla nas i dla Bartosza Mistrzostwa Świata w roku 2007, organizowane przez naszych zachodnich sąsiadów. Zdobyliśmy wtedy srebrny medal przegrywając tylko z gospodarzami - Niemcami. Za ten sukces, w roku 2007, został odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi. Z reprezentacją narodową udało mu się jeszcze w 2009 roku zająć trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w Chorwacji, a w 2015 na Mundialu w Katarze również załapał się na najniższy stopień podium.

Co dalej
Bartosz Jurecki przechodzi do SPR Chrobry Głogów i co dalej? Wiadomo przecież, że w naszej ekstraklasie prym wiodą zespoły z Kielc i z Płocka. Reszta ekip cały czas stara się choć częściowo dorównać im poziomem, ale nie są w stanie tego zrobić. Dla mnie jest zaskoczeniem, że Bartosz postanowił podpisać kontrakt z drużyną z Głogowa. Może jednak ma nadzieję, że jego przyjście do zespołu spowoduje lepszą grę innych zawodników. Może dzięki temu wskoczą na jeszcze wyższe obroty i sprawią w przyszłym sezonie niespodziankę. Zobaczymy w przyszłości.

Autor: Kacper Witlicki | @KacperWitlicki |  keiiper16@gmail.com foto: Wikipedia.org

0 komentarze:

Prześlij komentarz