aosporcieaosporcieaosporcie

14 października 2021

Szukając formy wysokich lotów. Warta Poznań gotowa do ligowych zmagań

foto: Piotrek Przyborowski / aosporcie.pl

Warta Poznań niedzielnym spotkaniem z Cracovią powraca do ligowych zmagań. Trener Piotr Tworek zapewnia, że drużyna dobrze przepracowała ostatnie dwa tygodnie, których punktem była także wizyta w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego. Czy po cudzie w Błażejewku wkrótce będziemy mówić o cudzie w Krzesinach?

Gdy ekipa Piotra Tworka dawała srogą lekcję futbolu drużynie Górnika Łęczna w 3. serii gier tegorocznych rozgrywek, nie spodziewaliśmy się, że wkrótce potem wpadnie w takie tarapaty. Nie dość bowiem, że Zieloni na drugie, ligowe zwycięstwo czekają właśnie od wspomnianego starcia, to zdobywanie punktów przychodzi im z ogromnym trudem. Zacięła się nie tylko ofensywa, ale również obrona zaczęła zawodzić.

Jeszcze przed przerwą na zgrupowania kadr narodowych, wiadomo było, że wygrana z Rakowem w Częstochowie byłaby cudem, którego uświadczyć się nie udało. I tak, z zaledwie siedmioma "oczkami" na koncie, Warta znalazła się na przedostatnim miejscu w ligowym zestawieniu.

Szukając formy w przestworzach

Zieloni przerwę na zgrupowania kadr narodowych wykorzystali na wytężoną, kompleksową pracę - w pierwszym tygodniu nawet dwa razy dziennie. Trener Tworek nie ukrywa, że sporo czasu poświęcono na grę ofensywną, ale też defensywną. - Sporo prostych sytuacji tworzonych przed przeciwników kończyło się bramką. Skupiliśmy się na ustawieniu przy długich piłkach, reagowaniu na nie oraz ogólnie strefie obronnej.

Czytaj też 👉 Młodzieżowcy Warty Poznań pod lupą. "Spodziewałem się po nich więcej"

Nie zapomniano też o spotkaniu z Cracovią, któremu poświęcono drugi tydzień przygotowań. Treningi to jednak nie wszystko. Szukając sposobu na oczyszczenie głów Warta Poznań wybrała się do Krzesin, a konkretnie 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

- Zdecydowanie to wynik zawsze będzie napędzał dobrą atmosferę do pracy, ale także taka forma - czegoś innego, nowego - jest dobra, bo mając tak blisko Poznania Krzesiny mogliśmy zobaczyć, jak to wszystko działa. Na twarzach zawodników widać było zainteresowanie. Mieliśmy możliwość porozmawiania na temat funkcjonowania pilotów w grupie, poznania, jak oni znoszą różnego rodzaju stres związany z obowiązkami. To dobra forma integracji - zaznacza trener Warty.

Sztab szkoleniowy dąży do pobudzenia ducha zespołu, długo niosącego go w poprzednim sezonie. Nawet gdy wyników bowiem brakowało, zwracaliśmy wówczas uwagę na charaktery poznaniaków, które nie pozwalały im odpuszczać. Jest to jednak zadanie trudne, mając na uwadze liczne zmiany dokonane w drużynie przed rozpoczęciem obecnych rozgrywek.

Kluczowy moment rundy

Spotkanie z Cracovią to początek bardzo ważnego okresu dla Zielonych. Spoglądając w terminarz, czekają ich bowiem wymagający przeciwnicy:

  • Cracovia - Warta
  • Warta - Stal Mielec
  • Warta - Lechia Gdańsk
  • Piast Gliwice - Warta

­Jeszcze trudniej o punkty może być od połowy listopada, gdyż do końca roku czekają ich starcia m.in. z Lechem Poznań, Śląskiem Wrocław czy Pogonią Szczecin. Kluczowe wydaje się być zatem szybkie przełamanie oraz znaczące poprawienie lokaty w tabeli przed tymi właśnie spotkaniami, by nie kończyć rundy w ponurych nastrojach. - Chcemy wygrać mecz z Cracovią i wierzymy, że będzie to kroku ku wyjściu na ścieżkę punktowania - kwituje szkoleniowiec Warty.

Spotkanie Cracovia - Warta Poznań zaplanowano na niedzielę, 17 października. Start 15:00.

Wiktoria Łabędzka
 @w_labedzka
📷 Piotrek Przyborowski / asoporcie.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz