aosporcieaosporcieaosporcie

25 grudnia 2016

a o strojach: Świąteczne wdzianka piłkarzy


Marketing sportowy w ostatnich latach wzbija się na kolejne poziomy. Dochodzi już nawet do tego, że klub występuje w różnych kompletach strojów w zależności od rozgrywek. Coraz częściej też pojawiają się świąteczne wersje piłkarskich trykotów.

Werder Brema

Ten rok nie jest co prawda tak owocny w specjalnych projektach, jak to miało miejsce w poprzednich latach, ale i tak można znaleźć na rynku kilka perełek.


Jak co roku swoją świąteczną wersję stroju wypuścił wspierany przez Nike Werder Brema. Chociaż Die Grün-Weißen spędzają święta tuż nad strefą spadkową Bundesligi, to jednak humory, jak widać, im całkiem dopisują. Podopieczni Alexandra Nouriego zagrali w tej wersji trykotu w ligowym spotkaniu z FC Köln, które zremisowali 1:1. Na próżno ich jednak niestety szukać w sklepie internetowym bremeńskiego klubu.

Atalanta BC

Amerykański gigant odzieżowy postanowił bremeńską tradycję przeszczepić na Półwysep Apeniński. Swój herb w choince zyskał w specjalnej wersji stroju rewelacyjny w obecnym sezonie zespół z Bergamo.


Tego stroju też nie można znaleźć w internetowym sklepie szóstej obecnie ekipy Serie A. Sądząc po tym zdjęciu, z pewnością istnieje możliwość ich zakupu na Stadio Atleti Azzurri d'Italia. Sami piłkarze przyodziali je w spotkaniu z Empoli.

Warto mieć jednak przy tym na uwadze, że Atalanta już wcześniej stosowała podobny zabieg. Miało to miejsce jeszcze za czasów, kiedy sponsorem technicznym La Dea była włoska Erreà.

Calcio Como

Trudno szukać jakichś wielu ciekawostek dotyczących tego klubu. Dość powiedzieć, że jedną z bardziej interesujących wiadomości odnośnie tego zespołu jest, że wychował się tam Marco Parolo, obecnie as rzymskiego Lazio.


Warto jednak oddać temu klubowi, że podobnie jak Werder czy Atalanta, tak i marketingowcy tego zespołu zdecydowali się na opatrzenie swojego herbu choinką. Podobnie jak w przypadku wyżej wymienionych trykotów, tak i ten stworzony został na podstawie trzeciego kompletu.

Buty Beckhama

Na sam koniec przypadek zza oceanu i to znowu z Nike w roli głównej. Amerykański producent wyprodukował bowiem specjalną parę butów, którą dostał Odell Beckham Jr.. Na obuwiu skrzydłowego występującego w NFL New York Giants pojawił się wzór z rzeczami ważnymi w życiu 24-latka.


Same buty zostały jednak wzbogacone nie tylko o wspomniane ozdobniki graficzne. Na podeszwie znajduje się bowiem specjalny panel, w którym umieszczony został... fragment trawy. Ten pochodzi z Reginelli Way nieopodal New Orleans' Isidore Newman School, gdzie Beckham występował jako młody gracz.

A czy Wy kupujecie sobie na Święta jakieś sportowe upominki? Czy polskie kluby też powinny zadać sobie taki trud i wypuścić jakieś specjalne wersje swoich strojów? Dajcie znać w komentarzach!

Autor: Piotr Przyborowski | @P_Przyborowski | piotrek.przyborowski@gmail.com 

0 komentarze:

Prześlij komentarz