aosporcieaosporcieaosporcie

3 października 2016

Do Poznania zjadą się potęgi światowego futbolu. Bayern, Chelsea czy Manchester City już w grudniu w Arenie!

Grudzień teoretycznie kojarzy się z końcówką rundy jesiennej rodzimej Ekstraklasy. Dla fanów poznańskiego Lecha to jednak też okazja, by obejrzeć przyszłe nadzieje światowego futbolu. Te po raz kolejny zjadą się w ramach Lech Cup do Poznania. Wśród uczestników takie kluby jak Bayern czy Chelsea.

Rozgrywany tradycyjnie w pierwszy weekend grudnia turniej dla chłopców U-12 jest jednym z najbardziej cenionych w swojej kategorii wiekowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Co roku do stolicy Wielkopolski przy jego okazji zjeżdżają największe europejskie zespoły. W minionych edycjach uczestniczyły w nim takie drużyny jak m.in. Barcelona, Sporting czy Juventus.

W minionym roku w finale najlepsi okazali się młodzi gracze Herthy Berlin. Niemcy w decydującym meczu nie dali żadnych złudzeń Juventusowi, który pokonali 5:2. Był to ich już czwarty triumf w poznańskim czempionacie.

I tym razem berlińczycy przyjadą do Poznania po obronę ubiegłorocznego triumfu. Obok nich i oczywiście Lecha Poznań w turnieju udział wezmą Bayern, Anderlecht, FC Basel, Chelsea, Manchester City oraz Sparta Praga.

W dotychczasowej historii Lech Cup Kolejorzowi tylko raz udało się wskoczyć na podium. Miało to miejsce w 2013 roku, kiedy to w meczu o trzecie miejsce Duma Wielkopolski pokonała hiszpański Villarreal 5:3.

Poniżej natomiast moje filmowe wspomnienia z roku wcześniej. W grudniu 2012 do poznańskiej Areny zawitała Barcelona, która również zapisała się w historii turnieju (wówczas trzecie miejsce, natomiast w 2011 triumf).


Miejmy nadzieję, że i w tym roku emocji nie zabraknie, również na trybunach, na których szczególnie przy okazji spotkań młodego Lecha tworzy się niesamowita atmosfera. A na sam koniec warto jeszcze przypomnieć, że turniejowi towarzyszy też zawsze Lech Conference, podczas której spotkają się trenerzy z najlepszych klubów świata. Szczegóły dotyczące obu wydarzeń już wkrótce.

Autor: Piotr Przyborowski | @P_Przyborowski | piotrek.przyborowski@gmail.com | foto: Piotr Przyborowski / aosporcie.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz