6 marca 2015

Wygraj Ligę: przed 23. kolejką

Za nami już trzy wiosenne kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Drużynie Tygrysów Oświecenia w Wygraj Ligę na razie idzie naprawdę całkiem nieźle, niemniej już teraz podpowiadamy Wam, jakich zmian dokonać przed 23. kolejką.

Ich warto mieć u siebie

Z zawodników, w których już teraz powinniście się zaopatrzyć, zdecydowanie znajduje się Arek Piech. Napastnik drogi, ale szalenie skuteczny, ktoś, kto po prostu jest póki co wiosną maszynką do strzelania goli. Cena wypożyczonego z Legii do GKS-u zawodnika od początku rundy na razie skoczyła zaledwie o 100 tysięcy, więc 2,4 miliona, jeśli chodzi o lidera ataku, to nie jest znowu tak dużo.


Jeśli chcemy zawodnika o nieco innych predyspozycjach, ale również będącemu ostatnio w świetnej formie, to warto tu wymienić Zaura Sadajewa. Napastnik Lecha w meczu z Ruchem zaliczył swojego premierowego gola wiosną, natomiast we wtorkowym starciu Pucharu Polski ze Zniczem Pruszków zaliczył dwa trafienia i asystę! Jest też o 0,3 miliona tańszy od Piecha, a funduszy w tej grze nigdy za wiele.

W linii pomocy polecamy natomiast Petera Grajciara, którego cena ostatnio mocno spadła, a to wszystko przez jego absencję w przegranym przez Śląsk 0:1 spotkaniu z Jagiellonią. W rzeczywistości Słowak póki co prezentuje się naprawdę obiecująco, w czterech meczach (po dwóch w lidze i Pucharze Polski) zaliczył dwa gole i wydaje się, że jeśli potrzebujemy kogoś solidnego do właśnie linii pomocy, to były zawodnik m.in. Sparty Praga pasuje tam jak ulał.


Ich lepiej się pozbyć
Przede wszystkim nie do końca warto stawiać na zagranicznych napastników Lechii Gdańsk. Zarówno Kevin Friesenbichler jak i Antonio Čolak wiosną nie błyszczą, w dodatku grają na zmianę. Jerzy Brzęczek częściej stawia na Austriaka, ale ten zaliczył w tym roku raptem jednego gola - z Ruchem Chorzów z rzutu karnego. Jeśli już chcemy postawić na kogoś z tzw. FC Holywood, to lepiej zaufać Piotrkowi Grzelczakowi, który ma pewne miejsce w pierwszej jedenastce.

Jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił, to niech uczyni to teraz. Darko Jevtić z powodu drobnego urazu w meczu z Jagiellonią nie wystąpi, a nawet gdyby Maciej Skorża mógłby z niego skorzystać, to my bylibyśmy dalecy od postawienia go do naszej jedenastki. Szwajcar wiosną nie powala, nie zdobywa niemal żadnych punktów i nawet jego niska cena w porównaniu do innych gwiazd pomocy (obecnie zaledwie 1,9 miliona, na początku było to 2,5!), obecnie nie zachęca.

Wreszcie nie polecamy zakupów którymikolwiek zawodnikami z krakowskich drużyn. Cracovia co prawda wiosną w lidze jeszcze nie przegrała, ale gra blado, w dodatku w tygodniu poległa w Stargardzie Szczecińskim w Pucharze Polski z Błękitnymi. Z kolei Wisła notuje naprawdę fatalny początek wiosny i trudno by teraz wyróżnić któregoś z jej zawodników, może poza Arkiem Głowackim.

Jak wygląda sytuacja w lidze a o sporcie?
Po trzech kolejkach w tabeli naszej ligi prowadzi drużyna Wolurs (Robert Postek) z dorobkiem 135 punktów. Wiceliderem jest Granica miloszow (sebekerling) - 131 punktów, a podium zamykają Tygrysy Oświecenia naszego redaktora naczelnego - 126 punktów. Przypominamy też, że zakończyły się już eliminacje Pucharu Ligi i od 23. kolejki czekają już nas zmagania w fazie pucharowej, na razie 1/16 finału.

Autor: Piotrek Przyborowski | @P_Przyborowski |  piotrek.przyborowski@gmail.com | foto: Wygraj Ligę

0 komentarze:

Prześlij komentarz