aosporcieaosporcieaosporcie

12 października 2020

Świetny Moder, niezatrzymujący się Kaczarawa i debiutant Czerwiński | Niebiesko-Białe Reprezentacje

Jak idzie, to na całego. Tak jak piłkarzom Lecha Poznań świetnie idzie ostatnio w klubie, tak samo kilku z nich zanotowało w miniony weekend obiecujące występy w spotkaniach swoich reprezentacji narodowych.

Oczywiście tym najgorętszym nazwiskiem spośród wszystkich Lechitów, którzy udali się na kadrę, był Jakub Moder. Pomocnik, który dopiero co został sprzedany za rekordową sumę 11 milionów euro do angielskiego Brighton, zanotował swoje dwa kolejne występy w dorosłej reprezentacji Polski. Dla 21-latka, który w kadrze Jerzego Brzęczka zadebiutował zaledwie miesiąc temu, skok na głęboką wodę i dwa mecze w pierwszym składzie Biało-Czerwonych nie okazały się jednak przytłaczającym wyzwaniem. Zawodnik Kolejorza w zarówno spotkaniu towarzyskim z Finlandią, w którym zanotował nawet asystę, jak i pojedynku Ligi Narodów z Włochami pokazał się z naprawdę dobrej strony i gdyby brać pod uwagę jedynie obecną formę, śmiało można by uznać go jako jednego z kandydatów do pierwszego składu na przyszłoroczne Euro.

Ciekawie prezentuje się ta statystyka dotycząca minut pomocników w reprezentacji Polski 🇵🇱: 👉 Jakub Moder w ciągu...

Opublikowany przez a o sporcie Poniedziałek, 12 października 2020

W pierwszym z powyższych spotkań swój pierwszy występ w narodowych barwach zanotował Alan Czerwiński. Po prawym defensorze Dumy Wielkopolski, któremu w ostatnich godzinach okienka transferowego doszedł poważny konkurent w postaci Bohdana Butki, było widać lekką tremę, ale koniec końców podołał wyzwaniu. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że przed rozegraniem meczu z Finlandią... ani razu nie trenował z resztą reprezentacji.

Ze świetnej strony w spotkaniu Ligi Narodów przeciwko reprezentacji Armenii w barwach Gruzji zaprezentował się natomiast Nika Kaczarawa. Napastnik Kolejorza trafił na 1:1 tuż po przerwie, a ostatecznie wynik tego spotkania zakończył się remisem 2:2. Teraz przed nowym piłkarzem Lecha bardzo intensywne dwa miesiące - z Lechem stanie on przed szansą na debiut w fazie grupowej europejskich pucharów, z Gruzją natomiast już w listopadzie w finale baraży o udział Euro zmierzy się w spotkaniu z reprezentacją Macedonii Północnej.


Pozostali Lechici udali się na zgrupowania reprezentacji młodzieżowych. Tymoteusz Puchacz w meczu eliminacji Euro U-21 przeciwko Serbii raczej nie zapamięta zbyt pozytywnie - ekipa z Bałkanów pokonała drużynę prowadzoną przez Czesława Michniewicza 1:0. Jakub Niewiadomski oraz Filip Marchwiński z reprezentacją U-19 musieli uznać natomiast wyższość Danii, przegrywając 1:3. Przed całą trójką czeka jeszcze po jednym spotkaniu. Puszka we wtorek zmierzy się z Bułgarią, a jego młodsi koledzy w poniedziałek grają ponownie z Danią.Jak widać, hossa w futbolu zwykle dotyczy wszystkich jego aspektów. Piłkarze Lecha świetnie prezentują się ostatnio w meczach klubowych, a teraz do tego doszły jeszcze niezłe występy w drużynach narodowych. Oby tylko teraz już po zgrupowaniach swoją dobrą postawę na kadrze znowu przekuli w przekonujące spotkania w niebiesko-białych barwach.

Piotrek Przyborowski
@P_Przyborowski
📷 Damian Garbatowski

0 komentarze:

Prześlij komentarz