aosporcieaosporcieaosporcie

14 września 2018

Poznań Hussars Ladies rozpoczynają swój europejski sen

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie uprawiający sporty, na zewnątrz i przyroda
Poznań Hussars Ladies to nie byle jaka drużyna. Kiedy dziewczyny potrzebowały kasy na udział Ken Galluccio Cup 2018, czyli swoistym odpowiedniku Ligi Mistrzyń, poprosiły o pomoc kibiców. I udało się! Dzisiaj dziewczyny rozpoczynają swoje zmagania w Belgii i wcale nie stoją tam na straconej pozycji.

O ich crowdfundingowej akcji pisaliśmy jakiś czas temu. Dla dziewczyn cel był prosty - zdobyć brakujące w budżecie cztery tysiące złotych, które pozwoliły opłacić wpisowe za udział w zawodach. Kwota została zebrana nawet z nawiązką - ostatecznie w sumie 65 osób wsparło klub sumą 4355 złotych.

Hussars Ladies w czwartek udały się więc do Belgii, gdzie już dzisiaj rozpoczynają udział w zawodach. Nie jest to jednak dla nich debiut na imprezie tej rangi. Już w zeszłym roku mistrzynie Polski również rywalizowały na boiskach w Gandawie. Wówczas w pięciu meczach przegrały tylko raz, ale ze względu na zbyt dużą liczbę wypożyczonych zawodniczek nie zostały ostatecznie sklasyfikowane. 

Tym razem w zespole z Poznania oprócz dziewczyn grających na co dzień w stolicy Wielkopolski zobaczymy trzy zawodniczki z Wrocławia, które nominalnie reprezentują barwy największego rywala Hussars Ladies, czyli tamtejszych Kosynierek.

Poznanianki nie mają jednak presji wyniku. Jak tłumaczą przedstawiciele zespołu, najważniejsze jest zdobycie bezcennego doświadczenia i po prostu triumf w jak największej liczbie spotkań. Nie ulega wątpliwości, że to z pewnością zdroworozsądkowe podejście do sprawy, ale coś wydaje nam się, że z pewnością mogą one liczyć na całkiem niezły rezultat.

Podopieczne trenera Marcina Basińskiego trafiły do grupy A, w której mają już za sobą pierwszy mecz z Edinburgh Thistle. Chociaż w pewnym momencie poznaniaki przegrywały już trzema bramkami, udało im się odrobić straty. Niestety na pół minuty przed końcem spotkania Szkotki wyszły na prowadzenie 8:7, którego nie oddały już do końca. Teraz przez Hussars Ladies kolejne pojedynki przeciwko: HLA Rot-weiß München, Amsterdam Lions, Wettingen Wilds oraz Christiania Lacrosse.

Oprócz kibiców do wyjazdu przyczyniło się wsparcie Urzędu Miasta Poznania oraz biura podróży PAI Skwierzyna (Jerzy Sobolewski). Jak widać, w mądry sposób da się stworzyć model finansowy, który pozwoli na funkcjonowanie nawet tak wciąż nieodkrytego przez wiele osób sportu, jakim jest lacrosse.

Szczegółowa relacja już z całych zawodów, które potrwają do niedzieli, pojawi się z pewnością na aosporcie.pl. Jednak już teraz polecamy też śledzenie tekstowych doniesień prosto z Belgii. Te pojawią się na fanpage'u zespołu.

A oto skład Poznań Hussars Ladies na Ken Galluccio Cup:
Olga Narczewska, Maria Grala, Krystyna Gorzkowska, Klaudia Majorczyk, Zuzanna Olejnicka, Joanna Piotrowska, Agnieszka Kosmala, Marianna Zielewicz, Agnieszka Fałat, Joanna Wawrzynów, Anna Walas, Aleksandra Kubińska, Karolina Kleina, Joanna Chwedoruk, Małgorzata Kacperczyk, Marta Neuman, Iga Sobolewska, Aleksandra Żbikowska (kapitan)

*wykorzystano informację prasową podesłaną przez klub

Piotrek Przyborowski
📷 Poznań Hussars Ladies / Facebook

0 komentarze:

Prześlij komentarz