20 listopada 2016

Masakracja w wykonaniu MUKS-u, nieudana pogoń Biofarmu i solidna wygrana Enea AZS

Kolejny udany weekend dla poznańskiej koszykówki pań. MUKS Poznań zmasakrował we własnej hali Tęczę Leszno, z kolei Enea AZS Poznań bez problemów poradziła sobie z AZS AJP II Gorzów Wielkopolski. Wyjazdowej porażki, mimo walki do końca, doznał natomiast Biofarm Basket Poznań.

Nie był to miły powrót do Poznania dla trenera Ryszarda Barańskiego. Były wieloletni szkoleniowiec AZS-u Poznań przyjechał do stolicy Wielkopolski z zespołem X-Demon Tęczą Leszno. Wielką lekcję koszykówki leszniankom dały jednak zawodniczki poznańskiego MUKS-u. Podopieczne Macieja Brodzińskiego wygrały wysoko, bo 71:38, masakrując tym samym rywalki. Dzięki temu zwycięstwu wreszcie też przesunęły się na fotel lidera I ligi kobiet.

Pomarańczarnia MUKS Poznań - X-Demon Tęcza Leszno 71:38 (20:7, 21:8, 16:10, 14:13)
8. kolejka I ligi | 19.11.2016 | 17:00 | POSiR (Hala B) w Poznaniu

MUKS: Klatt 13, Olszewska 6, Durak 9, Bednarczyk 4, Olejnik, Policha 5, Jóźwiak, Szarzyńska 7, Miśkiewicz 12, Perła 1, Pilichowska 4, Kowalewska 10 | Trener: Maciej Brodziński, asystent: Łukasz Ulchurski

Tęcza: Woźniak 2, Dąbrowska 3, Krajewska 6, Giedrojć 2, Hołtyn 2, Lubińska 0, Gadkowska 3, Wojdalska 9, Brambor 2, Budeń 0, Batóg 8, Raczyńska 1 | Trener: Ryszard Barański

Komisarz: Jan Dłużyk | Sędziowie: Mikołaj Makowski, Marek Tyliszczak

***

Nie udała się natomiast szalona pogoń koszykarzy Biofarmu Basket Poznań. Zawodnicy trenera Przemysława Szurka kompletnie przespali pierwszą połowę wyjazdowego spotkania z GKS-em Tychy. I chociaż w drugiej odsłonie się obudzili, wygrywając trzecią i czwartą kwartę, to jednak w ostatecznym rozrachunku do tyszan zabrakło im dwóch punktów. W tabeli I ligi oba zespoły mają w tym momencie taki sam dorobek, aczkolwiek należy pamiętać, że poznaniacy mają rozegrany jeden mecz mniej.

GKS Tychy - Biofarm Basket Poznań 71:69 (16:11, 25:15, 13:17, 17:26)
11. kolejka I ligi | 19.11.2016 | 19:00 | Hala Sportowa w Tychach

GKS: Zub 6, Piechowicz 2, Szpyrka 4, Basiński 9, Hałas, Bzdyra 10, Barycz 14, Deja 2, Mazur 24 | Trener: Tomasz Jagiełka, asystent: Wojciech Jagiełka

Biofarm: Migała 6, Fiszer 10, Stankowski 4, Struski 10, Gruszczyński 2, Bręk 14, Wieloch 14, Smorawiński 5, Metelski 4, Kurpisz | Trener: Przemysław Szurek, asystent: Daniel Cejba

Komisarz: Arkadiusz Zagrodnik | Sędziowie: Janusz Kiełbiński, Grzegorz Szeremeta, Robert Rydz

***

Enea AZS Poznań - AZS AJP II Gorzów Wielkopolski 67:52 (15:10, 16:21, 19:4, 17:17)
8. kolejka I ligi | 20.11.2016 | 19:30 | Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej

Enea: Nowicka 6, Woźniak 9, Marciniak 17, Szloser 6, Banach 4, Stefańczyk 9, Plucińska 2, Kotula 3, Zięmborska 2, Wiśniewska 4, Pietraszek 5 | Trener: Krzysztof Dobrowolski

AZS: Kopciuch 8, Kominek 5, Stelmach 19, Keller 6, Szczęsna, Matkowska 2, Jaworska 10, Duchnowska 2, Dul | Trener: Robert Pieczyrak. Asystent: Janusz Kopaczewski

Komisarz: Maciej Hajdamacha | Sędziowie: Maciej Dębowski, Paulina Robak

Pozytywnym zakończeniem koszykarskiego weekendu była domowa wygrana poznańskich Akademiczek. Podopieczne Krzysztofa Dobrowolskiego nie dały właściwie żadnych szans swoim imienniczkom z Gorzowa Wielkopolskiego, chociaż na przerwę schodziły z wynikiem remisowym. Kluczowa dla losów całego spotkania okazała się trzecia kwarta, w której zawodniczki Enea AZS wygrały aż 19:4. Poznanianki dzięki temu zwycięstwu przesunęły się na czwarte miejsce w tabeli, przeskakując właśnie gorzowianki.

Autor: Piotr Przyborowski | @P_Przyborowski | piotrek.przyborowski@gmail.com