aosporcieaosporcieaosporcie

4 lipca 2016

Trzech piłkarzy odchodzi z Warty. Przygotowania czas zacząć

Dawid Czerniejewicz, Jędrzej Dorynek i Krystian Łukaszyk nie będą reprezentowali barw Warty Poznań w nadchodzącym sezonie. Ta trójka piłkarzy rozstaje się z klubem z Dolnej Wildy. Na ich miejsce testowani są już nowi zawodnicy. Być może część z nich wystąpi w pierwszym sparingu, które podopieczni Tomasza Bekasa rozegrają już w środę Przygotowania do startu II ligi czas zacząć!


Trzech odchodzi
Klub tydzień rozpoczął od poinformowania o odejściu trzech piłkarzy. Pierwszy z nich to Dawid Czerniejewicz z Wartą był związany od początku swojej piłkarskiej kariery. W pierwszej drużynie Zielonych zadebiutował jeszcze w II lidze, w sumie rozegrał dla klubu z DD12 przez trzy ostatnie sezony 61 spotkań. Chociaż debiutował jako skrzydłowy, z czasem został przesunięty na bok obrony, ale jako uniwersalny piłkarz mógł grać tak naprawdę niemal wszędzie.

Wcześniej Warta do publicznej wiadomości podała natomiast o tym, że klub opuści również Jędrzej Dorynek. Ten golkiper miniony sezon rozpoczął jako podstawowy zawodnik, ale z czasem stracił miejsce w składzie na rzecz najpierw Bartosza Pawłowskiego, a potem Mateusza Filipowiaka. Ostatecznie wychowanek Obry Kościan rozegrał dla Dumy Wildy pięć meczów.

Z zespołu odszedł jeszcze Krystian Łukaszyk. 21-latek na dobre w pierwszej drużynie zadomowił się w sezonie 14/15, kiedy to strzelił dla Zielonych aż 13 goli w III lidze. Miniony sezon był już jednak dla niego znacznie słabszy. Nie tylko nie zdołał zdobyć ani jednej bramki dla Warty, ale w dodatku stracił miejsce w składzie i ostatecznie zakończył swoją przygodę z klubem. W sumie rozegrał dla niego 44 mecze.

Przyjdą nowi
W miejsce piłkarzy, którzy opuścili Ogródek w najbliższym czasie powinni pojawić się nowi zawodnicy. Już na dzisiejszym treningu pojawiło się pięciu testowanych zawodników. Być może część z nich zagra już w pierwszym meczu kontrolnym, w którym Warciarze zmierzą się w Grodzisku Wielkopolskim z GKS-em Tychy. Początek w środę o 11.

Wśród testowanych graczy najprawdopodobniej nie ma piłkarzy rezerw Lecha Poznań, o których wcześniej pisały media. Chodzi tu o Tomasza Dejewskiego, Krystiana Sanockiego i Niklasa Zulciaka. Pierwsza dwójka niedawno udała się na testy do I-ligowego MKS-u Kluczbork, z kolei Zulciak postanowił postarać się o angaż w niemieckim III-ligowcu Hallescher FC.

Sparingi...
Oprócz wspomnianego sparingu z GKS-em Tychy, Warta rozegra jeszcze pięć meczów towarzyskich z: Miedzią Legnica (9 lipca w Szamotułach), Sokołem Kleczew (15 lipca w Poznaniu), Górnikiem Zabrze (15 lipca w Opalenicy), Świtem Skolwin (20 lipca w Opalenicy) oraz izraelskim zespołem Maccabi Sha'arayim (24 lipca w Opalenicy). 

Szczególnie ciekawie zapowiada się ostatnie ze spotkań. Tam rywalem będzie świeżo upieczony beniaminek Ligi Leumit, a więc zaplecza izraelskiej ekstraklasy.

Sezon w II lidze rozpocznie się w ostatni weekend lipca. W pierwszej kolejce Warta Poznań podejmie u siebie Kotwicę Kołobrzeg.

Autor: Piotr Przyborowski | @P_Przyborowski | piotrek.przyborowski@gmail.com | foto: Piotr Przyborowski / aosporcie.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz