aosporcieaosporcieaosporcie

26 lipca 2016

Oficjalnie: Tomasz Dejewski i Michał Cywiński zagrają w Warcie Poznań


Tomasz Dejewski i Michał Cywiński zostali nowymi zawodnikami Warty Poznań. Pierwszy do niedawna był brany nawet pod uwagę w kontekście pierwszej drużyny Lecha Poznań, drugi był przez moment w kadrze Zawiszy Bydgoszcz. Teraz obaj mają pomóc Zielonym w II lidze.


Chronologicznie klub najpierw potwierdził transfer Cywińskiego. 20-latek do ekipy z Wildy przyszedł jako wolny zawodnik po tym, jak rozpadł się bydgoski klub, który dysponował jego kartą. Rundę wiosenną minionego sezonu utalentowany pomocnik spędził na wypożyczeniu we Wdzie Świecie. W sumie zagrał w 12 meczach doskonale nam znanej III ligi, w której strzelił w sumie pięć goli. Jesienią natomiast w barwach jeszcze Zawiszy rozegrał mecz 1/8 Pucharu Polski przeciwko Stali Stalowa Wola i dwa spotkania I ligi - we wszystkich tych starciach pojawiał się jednak na boisku jako rezerwowy.

W samych superlatywach o swoim nowym zawodniku (co w sumie zrozumiałe) wypowiada się trener Zielonych, Tomasz Bekas:
- Michał to bardzo uzdolniony zawodnik. Miałem go na oku już od poprzedniego sezonu, kiedy to wystąpił w meczu przeciwko nam. Zagrał wtedy bardzo dobre zawody. Szukaliśmy zawodnika o takiej charakterystyce jak Michał. Już podczas meczów sparingowych był wzmocnieniem dla mojego zespołu. W każdym z nich pokazał się z jak najlepszej strony. Gdy już się pozna z kolegami i pozna nasz styl gry, to może być tylko lepiej.

O wiele bardziej znanym poznańskim kibicom graczem, który dołączył teraz do Warty, jest Tomasz Dejewski. 21-letni defensor przychodzi na DD12 na zasadzie rocznego wypożyczenia z Lecha Poznań. Klub z Wildy nie zapewnił sobie prawa do wykupu zawodnika, co może znaczyć, że w młodego defensora wciąż wierzą na Bułgarskiej.

Wychowanek Olimpii Grudziądz do Lecha przyszedł latem 2011 roku. Początkowo występował w drużynach juniorskich, z czasem trafił do Młodej Ekstraklasy, a w konsekwencji zespołu rezerw Kolejorza. W zeszłym sezonie został nawet włączony do pierwszej drużyny na mecze w Lidze Europy, ale nie zdołał w nim zadebiutować. Zimą tego roku pojechał nawet z zespołem prowadzonym już przez Jana Urbana na cypryjskie zgrupowanie. Ostatecznie jednak cały sezon grał w rezerwach, gdzie jako kapitan zagrał w sumie w 26 meczach III ligi i zdobył dwa gole.


Oba transfery mogą być odbierane przez kibiców Zielonych naprawdę pozytywnie. Cywiński był wiosną mocnym punktem Wdy, z kolei Dejewski już kolejny sezon z rzędu stanowił podporę drugiej ekipy Lecha. Teraz ta dwójka ma decydować o losach Warty w najbliższym sezonie. Moim zdaniem, mają na to szanse.

Autor: Piotr Przyborowski | @P_Przyborowski | piotrek.przyborowski@gmail.com | foto: Warta Poznań

0 komentarze:

Prześlij komentarz