aosporcieaosporcieaosporcie

30 lipca 2015

Wygraj Ligę: przed 3. kolejką

Drodzy menadżerowie, czas na cotygodniowe nowinki transferowe, czyli co warto zmienić w swoich składach przed 3. kolejką naszej kochanej Ekstraklasy. Bo w Wygraj Lidze każdy mecz jest na wagę... punktów!

Ich lepiej mieć u siebie
Łukasz Zwoliński / 2,5 mln / Pogoń Szczecin - cena za młodego napadziora Pogoni Szczecin będzie rosnąć z kolejki na kolejkę, a ten (mam nadzieję!) będzie dalej strzelać jak dotychczas. Poza tym w zespole Portowców nie ma właściwie konkurencji, czyli grać i tak będzie. W dodatku raczej nie planuje jeszcze wyprowadzki ze Szczecina już teraz. Kosztuje już 2,8 miliona, ale ci, którzy przed tą kolejką pozbędą się Patryka Tuszyńskiego, pieniądze na Zorro na pewno znajdą.

Denis Thomalla / 2,3 mln / Lech Poznań - młody Lechita już staniał po pierwszej kolejce, ale przy dość miernej postawie Marcina Robaka w ostatnich pojedynkach (oprócz gola w spotkaniu z Lechią na razie w Poznaniu za wiele nie pokazał), myślę, że Niemca warto mieć u siebie, szczególnie, że teraz kontuzjowany jest jeszcze przecież Kownacki. A cena spadła, więc w sumie okazja.

Adam Buksa / 1,1 mln / Lechia Gdańsk - trafił z Juventusem, jak nie teraz to kiedy napastnik Lechii ma wreszcie odpalić? W naszej lidze skutecznych napastników brak, a cena za niego, nawet jeśli chcemy go posadzić tylko na ławce, wręcz promocyjna. A i gdańszczanie wreszcie kiedyś muszą zacząć wygrywać (chociaż z Pogonią będzie innym trudno).


Ich na razie lepiej odpuścić
Grzegorz Sandomierski / 1,6 mln / Cracovia - 25-latek przegrał rywalizację z kapitanem Pasów, Krzysztofem Pilarzem i na razie musi się zadowolić tylko numerem dwa na pozycji golkipera. Obrona krakowian w dwóch pierwszych meczach tego sezonu prezentowała się nieźle, więc na razie raczej i na pozycji bramkarza do żadnych zmian nie dojdzie.

Josip Barisić / 2 mln / Piast Gliwice - miał być gwiazdą Piasta, a tymczasem w dwóch pierwszych kolejkach zaliczył... 29 minut w przegranym meczu z Ruchem i tyle. Chorwat na razie jest u trenera Látala tylko rezerwowym i wydaje się, że przynajmniej jeszcze przez dwa-trzy mecze Czech będzie stawiać na swoich.

Miroslav Čovilo / 2,4 mln / Cracovia - i znowu zawodnik Pasów, które na razie prezentują się całkiem nieźle. 29-latek, który ma za sobą niezłą rundę wiosenną ostatniego sezonu, w tym na razie grał po 45 i 55 minut i nie pokazał nic specjalnego. Jest drogi i chyba na razie trzeba się go pozbyć.

Jak wygląda sytuacja w lidze a o sporcie?
Po całkiem udanej pierwszej kolejce (46 punktów) i fatalnej drugiej (raptem 26 punktów) w moich Tygrysach Oświecenia najprawdopodobniej dojdzie do dużej przebudowy. Mój zespół w lidze a o sporcie zajmuje dopiero 49. miejsce i po prostu trzeba to zmienić! W tabeli prowadzą FC Niszczyciele (sicu) z dorobkiem 116 punktów, a drugi  Blue Ball (Henryk Walaszczyk) ma już stratę aż 16 punktów do lidera! Na trzeciej pozycji plasuje się Gfc Gryfice (Tomasz Krysia).

Autor: Piotrek Przyborowski | @P_Przyborowski | piotrek.przyborowski@gmail.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz