aosporcieaosporcieaosporcie

5 czerwca 2015

Wygraj Ligę: przed 37. kolejką


Czas na ostateczne rozstrzygnięcia, czas na ostatnią, 37. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy! Kto okaże się najlepszy w Wygraj Ligę? Dokonaj zmian, których podpowiadamy i wywalcz nagrody!

Chociaż wielu graczy już nie ma szans na wygraną w całej grze, to, jak na boisku, każde punkty na finiszu są na wagę złota. Dzisiaj podpowiadam więc Wam, co zrobić, by rzutem na taśmę wyprzedzić Waszych największych przeciwników - innych menadżerów.

Ich warto mieć u siebie
Jeśli Zawisza chce się utrzymać, to Alvarinho musi w ostatniej kolejce pokazać, że jego forma wiosną jest nieprzypadkowa. Liczby 24-latka wyglądają całkiem całkiem: osiem goli i dwie asysty. Na niego wskazuje też fakt, że może wiele tych bramek nie uzbierał, ale były one bardzo ważne: dwa trafienia przeciwko Koronie dały bydgoszczanom wygraną, podobnie jak trafienie w meczu z Pogonią, z kolei gol w meczu z Górnikiem Łęczna pozwolił zdobyć drużynie Mariusza Rumaka cenny punkt w fazie finałowej.

Nie ulega wątpliwości, iż jest to najlepszy moment na zakup Łukasza Trałki. Tak, to trochę transfer z cyklu science-fiction, niemniej wydaje mi się, że to właśnie kapitan Lecha odegra w niedzielę kluczową rolę w przypieczętowaniu mistrzostwa Polski. Ostatniego gola 31-latek strzelił co prawda 2 sierpniu 2013, ale kiedy jak nie w niedzielę powinien się przebudzić?

Ich lepiej się pozbyć
Po co Wam ten cały Orlando Sá? No właśnie, po nic. Chociaż sam Portugalczyk przyznał ostatnio, że gdyby nie kibice, to jego w Warszawie by już nie było, to jednak w ostatniej kolejce może on się wypiąć na klub i trenera, którzy chyba nie rozumieją, że Portugalczyk powinien grać w pierwszym składzie znacznie wcześniej niż to miało miejsce w tym sezonie. Zresztą, Legia gra w ostatniej kolejce z Górnikiem, który, wydaje się, że z w meczu z aktualnymi jeszcze mistrzami Polski wcale nie musi się podłożyć.

Chyba jednak czas się pożegnać z Antonio Čolakiem. Chorwat, który zaliczył znacznie gorszą niż jesienią rundę, w ostatniej serii gier z Lechią już o nic właściwie nie walczy, bo gdańszczanie do pucharów już nie awansują. W dodatku jadą do Białegostoku, by zmierzyć się z Jagiellonią, wciąż walczącą o wicemistrzostwo. Czarno to widzę... Bilans 21-latka wiosną? Trzy gole w 15 meczach, w tym dwa z nich jeszcze w marcu

Jak wygląda sytuacja w lidze a o sporcie?
Ciekawe rzeczy dzieją się na samym finiszu naszej ligi. Aktualnym liderem jest Bravura (Marcin Rendak) z 822 punktami. Druga w tabeli drużyna, marsz w dół tabeli (K J), ma obecnie dziesięciopunktową stratę do pierwszego miejsca. Niedawny lider, Anihilator WWL (kamher) obecnie zajmuje dopiero trzecie miejsce, ale do wicelidera traci zaledwie jedno oczko. To tych trzech graczy powalczy w ostatniej kolejce o zwycięstwo

Moje Tygrysy Oświecenia w ostatniej kolejce uzyskały bardzo dobry wynik - 71 punktów (m.in. Pawłowski na kapitanie oraz Zaur Sadajew) i zajmują obecnie 12. miejsce w lidze a o sporcie, ale mają jeszcze realną szansę na nawet siódmą lokatę.

Autor: Piotrek Przyborowski | @P_Przyborowski |  piotrek.przyborowski@gmail.com | foto: Wygraj Ligę

0 komentarze:

Prześlij komentarz