aosporcieaosporcieaosporcie

14 października 2014

Raport Kolejorz #6

Tygodnie lecą, a Lechici nie śpią. Przerwa na reprezentację nie oznacza wcale luzu! Piłkarze pilnie trenują przed kolejnymi spotkaniami. Jak minął ten tydzień w drużynie Lecha? Szósty Raport Kolejorz!

Reisik trenerem Tarnovii!
Może nowinka mało dotycząca Lecha, ale poniekąd Piotr Reiss jest wciąż pracownikiem Lecha Poznań, więc warto i o niej wspomnieć. 10 października były napastnik Kolejorza został trenerem trzecioligowej Tarnovii Tarnowo Podgórne! Czyżby był to pierwszy poważny krok Reissa na drodze do bycia kimś więcej niż tylko szkoleniowcem Akademii Reissa?

Towarzysko z Pogonią
W sobotę Lechici rozegrali mecz towarzyski z Pogonią Szczecin, zakończony bezbramkowo. We Wronkach trener Skorża nieco poeksperymentował ze składem. Pozamieniał kilku piłkarzy, popróbował z rezerwowymi, a także z młodzikami. Wystąpili jednak: Kotorowski, Wołąkiewicz, Kamiński oraz Douglas. Inaczej zdecydował trener Pogonii Szczecin i wyszedł lepszą jedenastką. Jednak czy wynik remisowy nie świadczy o tym samym poziomie gry? Skoro Pogoń wychodząc (teoretycznie) lepszym składem nie potrafi poradzić sobie ze słabszym przeciwnikiem… W składzie wystąpił m. in. Jakub Serafin. Dlaczego właśnie o nim wspominam? Ponieważ trzy dni później ten 18-letni zawodnik został oficjalnie przeniesiony do pierwszej drużyny i będzie od teraz brany pod uwagę przy wystawianiu składu. Wcześniej piłkarz grał w drugim zespole i juniorach.

Każda kontuzja kiedyś ustępuje!
Do treningów wrócili wreszcie napastnicy Kolejorza: Sadajew, Ubiparip i Kownacki. Nie wiadomo którego piłkarza zdecyduje się wystawić trener na najbliższe spotkanie, ale wiemy, że będą już na pewno brani pod uwagę przy wystawianiu składu na najbliższy, czwartkowy mecz towarzyski z Unią Swarzędz oraz w niedzielę z Koroną Kielce. Z pełnym obciążeniem trenują także Pawłowski oraz Jevtić. Pod znakiem zapytania stoi jednak występ Trałki, który wciąż odczuwa bóle mięśni brzucha. Dzisiaj natomiast dotarła kolejna zła informacja. Maciej Wilusz jednak będzie musiał poddać się operacji barku, która wykluczy go z gry przynajmniej na okres 4-5 miesięcy. Żadnych nowości w sprawie Ceesaya, który również nie może się uporać z poważną kontuzją kolana.

Polska - Szkocja. Na kogo stawiasz Barry?
Zapytany przez o to kto wygra w dzisiejszym meczu Polska - Szkocja lewy obrońca Kolejorza, Barry Douglas, powiedział w wywiadzie dla The Scotsman: - Po wygranym meczu z Niemcami, z pewnością wiele osób oczekuje od Polaków zwycięstwa. Reprezentacja (Szkocji - przyp. red.) potrzebowała nowego impulsu i wydaje się, że Strachan to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Moim zdaniem to będzie bardzo wyrównany mecz, w którym o zwycięstwie zadecyduje lepsza dyspozycja dnia.

Jak będzie okaże się już dziś o godzinie 20:45, a my tą anegdotką kończymy dzisiejszy Raport Kolejorz!

0 komentarze:

Prześlij komentarz