aosporcieaosporcieaosporcie

12 listopada 2016

Efekt nowej miotły? Warta Poznań wygrywa z Olimpią Zambrów po... dwóch samobójach!

Warta Poznań być może rozpoczyna właśnie swoją nową serię. Po raz pierwszy w obecnym sezonie Zieloni zdołali wygrać w drugim kolejnym meczu. Tym razem udało im się to w wyjazdowym spotkaniu z Olimpią Zambrów, która uległa w starciu z Dumą Wildy 0:2.

Obie drużyny przed startem rozgrywek raczej były stawiane w roli kandydatów do spadku niż awansu. Tymczasem po 16 kolejkach zarówno zambrowianie, jak i poznaniacy znajdowali się ponad strefą spadkową. Olimpia zajmowała nawet zaskakująco wysoką szóstą pozycję w ligowej tabeli.

To zmieniło się jednak po sobotnim spotkaniu. Chociaż pierwsza połowa nie zapowiadała tego, że Warcie uda się tego dnia zdobyć aż dwa gole, to wszystko odmieniło się w drugiej części. Zieloni przeważali, aż wreszcie w 51. minucie objęli prowadzenie. To właśnie wtedy mocnym strzałem popisał się Franciszek Siwek, piłkę odbił jeszcze Maciej Humerski, ale potem niefortunnie odbiła się ona od Rafała Włodarczyka i wpadła do bramki.

Warta poszła za ciosem i już po dziesięciu minutach było 0:2. W 61. minucie po świetnej centrze Jakuba Kiełba piłkę głową do siatki strzelił Michał Ciarkowski. Ostatecznie jednak gola zapisano na konto Mariusza Gogola, co oznacza, że obie bramki dla poznaniaków tego dnia były trafieniami samobójczymi.

Chwilę później Olimpia mogła jeszcze wrócić do gry, ale niesłusznie nie został jej uznany gol Fabiana Piaseckiego. W końcówce natomiast piłka po uderzeniu Jakuba Cesarka zatrzymała się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Laskowskiego.

Ostatecznie Warta wygrała 2:0 i po rundzie jesiennej zajmuje 11. miejsce z 19 punktami na koncie. Nie wiadomo, czy kolejne ligowe zwycięstwo Warty to już efekt pracy nowego szkoleniowca Petra Němeca. Na ocenę jego pracy przyjdzie jeszcze czas. Warta jesienią rozegra jeszcze dwa spotkania awansem z wiosny. Za tydzień Zieloni pojadą do Kołobrzegu na mecz z Kotwicą, a 26 listopada zmierzy się w Ogródku z Rakowem Częstochowa.

Olimpia Zambrów - Warta Poznań 0:2 (0:0)
12.11.2016, Stadion Miejski w Zambrowie, 13:00

Gole: 51' Rafał Włodarczyk (gol samobójczy), 61' Mariusz Gogol (gol samobójczy)

Olimpia: Maciej Humerski – Artur Bogusz, Michał Kuczałek, Mariusz Gogol, Rafał Włodarczyk (67' Patryk Brzeski) – Karol Buzun (60' Jakub Bach), Bartosz Osoliński (78' Jakub Cesarek), Łukasz Grzybowski, Sebastian Szerszeń (82' Mateusz Jastrzębski), Bartosz Biel – Fabian Piasecki

Warta: Tomasz Laskowski – Franciszek Siwek, Alain Nagamayama, Tomasz Dejewski, Nikodem Fiedosewicz – Krzysztof Biegański (87' Gracjan Goździk), Adrian Laskowski, Artur Marciniak, Michał Ciarkowski, Jakub Kiełb (69' Dominik Chromiński) – Adrian Szynka

Kartki: Dejewski, Biegański

Sędzia: Robert Olszewski (Olsztyn)

Autor: Piotr Przyborowski | @P_Przyborowski | piotrek.przyborowski@gmail.com