aosporcieaosporcieaosporcie

26 maja 2017

Wielki Abdul z jeszcze większym sercem

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/ba/Abdul_Aziz_Tetteh_Lech_Pozna%C5%84_2015.JPG
Choć rundy wiosennej Abdul Aziz Tetteh nie może zaliczyć do najlepszego okresu w swoim piłkarskim życiu, to trzeba przyznać, że to wciąż olbrzymi profesjonalista i człowiek o gołębim sercu. W swoje 27. urodziny defensywny pomocnik Lecha Poznań  odwiedził Centrum Wspierania Rodzin Swoboda oraz Dom Młodziezy im. św. Dominika Savio.

- Aziz Tetteh odezwał się do nas, że obchodzi urodziny i w związku z tym chciałby zrobić coś fajnego i dobrego. Stwierdziliśmy, że to się idealnie składa, bo mogliśmy z Abdulem pojechać do placówek opiekuńczych i domów dziecka i w ten sposób sprawić przy okazji 1 czerwca też trochę radości tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Widać było po twarzach tych dzieci, że nie na co dzień spotkają się z piłkarzem Kolejorza, więc tym większa była ich radość - powiedział klubowym kamerom Wojciech Terpiłowski, kierownik reklamy i promocji w Lechu.

Pamiętacie akcję Duma z Tradycji? Podczas tej niewątpliwie wyjątkowej na skalę ogólnopolską akcji kibiców Lecha Poznań zbierali oni pieniądze na wykonanie klubowych rywali na Bułgarskiej. Oprócz okolicznościowych koszulek czy swojego nazwiska za pamiątkowej tablicy kibice Kolejorza mogli również zakupić wówczas bilety, które właśnie w czwartek za pośrednictwem Tetteha trafiły do najmłodszych fanów. A co na ten temat miał do powiedzenia sam zainteresowany?

- Zazwyczaj zdarza mi się uczestniczyć w podobnych akcjach, kiedy jestem w domu. Tym razem postanowiłem jednak zrobi coś dobrego tutaj w Polsce. Jestem tutaj i mieszkam, poza tym są moje urodziny, dlatego postanowiłem spotkać się z dzieciakami i spędzić z nimi dzień.

- Czasem zdarza się tak, że one nie potrzebują nic od nas. Wszystkiego, czego oczekują to, nie wiem jak to ująć... okazania przez nas miłości i zainteresowania. Dla mnie takie rzeczy nie zdarzają się codziennie. To coś wyjątkowego - dodał w rozmowie z Lech TV.

Wszystkie dzieci, które odwiedził Abdul Aziz Tetteh, dostały bilet na mecz Lecha Poznań z Wisłą Kraków oraz niebiesko-białe upominki. W niedzielę pewnością pojawią się one jednak już wcześniej w okolicach stadionu przy Bułgarskiej. 28 maja z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Dnia Dziecka przed INEA Stadionem klub zaplanował szereg atrakcji dla swoich najmłodszych kibiców. Początek zabawy przed spotkaniem z Białą Gwiazdą będzie miał miejsce około godziny 15.

Autor: Piotr Przyborowski | @P_Przyborowski | piotrek.przyborowski@gmail.com | foto: Roger Goręczniak

0 komentarze:

Prześlij komentarz