aosporcieaosporcieaosporcie

29 grudnia 2015

Masa meczów Warty. To nie będzie nudna zima

To nie będzie nudna zima dla wszystkich fanów Warty Poznań. Zieloni rozegrają do początku rundy wiosennej w III lidze aż 11 meczów towarzyskich, a pierwszy z nich już 16 stycznia. Wśród sparingpartnerów są kluby z I ligi!

Duma Wildy treningi wznowi 11 stycznia, a już pięć dni później jej kibiców czeka prawdziwy rarytas, czyli spotkanie z Zawiszą Bydgoszcz. Spadkowicze z Ekstraklasy na jej zapleczu po jesieni zajmują całkiem niezłe czwarte miejsce i wciąż mają duże szanse na powrót do elity. Dodatkowo drużyna prowadzona przez Michała Bartoszka dotarła do półfinału Pucharu Polski, w którym zmierzy się z Legią Warszawa. Jeśli uda jej się pokonać wicemistrzów kraju, to na Stadionie Narodowym może się spotkać z innym poznańskim zespołem, oczywiście Lechem.

Kolejni rywale wicelidera grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej w III lidze już tak nie powalają na kolana, chociaż ciekawie może być w starciach z Górnikiem Polkowice (analogicznie drugie miejsce w gr. dolnośląsko-lubuskiej) oraz Chrobrym Głogów, który na ten moment zajmuje wysokie siódme miejsce w I lidze. W ekipie Pomarańczowych występuje doskonale znany poznańskim kibicom Szymon Drewniak, który jest jednym z liderów głogowian. W bieżącym sezonie wypożyczony z Lecha pomocnik strzelił już dwa gole i dołożył do tego trzy asysty, co na jego pozycję (środkowy/defensywny pomocnik) jest wynikiem naprawdę całkiem niezłym.

Wciąż nie są znani wszyscy sparingpartnerzy Warty. Jeśli chodzi o drugi lutowy mecz, to w tym przypadku będzie to najprawdopodobniej Formacja Port 2000 Mostki, która w zeszłym sezonie zrezygnowała z udziału w barażach o II ligę. A w tym zespole występuje masa zawodników o poznańskiej przeszłości. Najsłynniejszy z nich to oczywiście Marcin Kikut, który był latem bliski dołączenia do Warty, a w przeszłości z Lechem zdobywał nie tylko mistrzostwo, puchar i superpuchar kraju, ale z powodzeniem grał też w europejskich pucharach. Innymi piłkarzami związanymi w przeszłości ze stolicą Wielkopolski są bracia Juchacz: Mikołaj (dwa mecze w barwach Lecha w Młodej Ekstraklasie w sezonie 11/12) oraz Dawid(osiem goli w sezonie 14/15 w rezerwach Kolejorza). W kadrze drużyny z Mostek znajdują się też dwaj ex-Warciarze. To młodziutki Błażej Solarski oraz Bebeto, który do Polski trafił właśnie na Drogę Dębińską latem 2003 roku z młodzieżowych grup Flamengo.

Nie jest znany jeszcze drugi zimowy rywal Warty. W tym przypadku nie udało nam się uzyskać żadnych konkretnych informacji. Przedstawiciele klubu zdradzili nam jednak, że być może będzie to dla wszystkich miła niespodzianka. Na razie jednak nic więcej nie wiadomo.

Zimowe sparingi Warty Poznań
16.01.2016 Zawisza Bydgoszcz – Warta Poznań (Bydgoszcz)
23.01.2016 Drugi mecz kontrolny  (rywal do ustalenia)
30.01.2016 Warta Poznań – Górnik Polkowice (12:00, boisko ze sztuczną nawierzchnią ul. Gdańska 1, Poznań)
03.02.2016 Warta Poznań – Legia II Warszawa (Grodzisk Wielkopolski)
06.02.2016 Piąty mecz kontrolny  (rywal do ustalenia)
10.02.2016 Warta Poznań  – Luboński KS (boisko ze sztuczną nawierzchnią ul. Bułgarska, Poznań)
13.02.2016 Warta Poznań – Obra Kościan (boisko ze sztuczną nawierzchnią ul. Gdańska 1, Poznań)
17.02.2016 Warta Poznań – Miedź II Legnica (Jarocin)
20.02.2016 Warta Poznań – Chrobry Głogów (miejsce do ustalenia)
24.02.2016 Warta Poznań – Wełna Skoki (boisko ze sztuczną nawierzchnią ul. Bułgarska, Poznań)
27.02.2016 Warta Poznań – Piast Kobylin (12:00, boisko ze sztuczną nawierzchnią ul. Gdańska 1, Poznań)

Autor: Piotrek Przyborowski | @P_Przyborowski | piotrek.przyborowski@gmail.com | foto: Piotr Przyborowski / aosporcie.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz