aosporcieaosporcieaosporcie

4 grudnia 2015

Wygraj Ligę: przed 19. kolejką


Ostatnia kolejka minęła straszliwie szybko. Punkty były jakie były, lider stracił aż pięć goli, Lech wciąż rośnie w siłę. Jakie zmiany należałoby więc przeprowadzić, by móc wzmocnić swój dorobek po 19. kolejce w Wygraj Ligę?

Ich lepiej mieć u siebie
Hebert / 2 mln / Piast Gliwice - przez jedną kolejkę, w której nie grał z powodu zawieszenia za żółte kartki, jego cena spadła o... 300 tysięcy! To idealny więc moment, by kupić brazylijskiego defensora lidera Ekstraklasy. Ok, w ostatniej kolejce gliwiczanie stracili aż pięć goli, ale może właśnie brak jednego z liderów obrony spowodował, że Górnik Zabrze z taką łatwością strzelał na bramkę strzeżoną przez Jakuba Szmatułę.

Roman Gergel / 1,5 mln / Górnik Zabrze - no cóż, taki występ jak ten ostatni w wykonaniu Słowaka nie może przejść bez echa. 27-latek strzelił cztery gole i od kilkudziesięciu godzin jest wielkim bohaterem drużyny prowadzonej przez Leszka Ojrzyńskiego. Jeśli zabrzanie chcą utrzymać się w Ekstraklasie, to ten pomocnik musi prezentować się naprawdę solidnie.


Ich na razie lepiej odpuścić
Wilde Donald Guerrier / 2,1 mln / Wisła Kraków - Wisła pod wodzą trenera Broniszewskiego nie zaprezentowała się rewelacyjnie w Poznaniu, a sam Haitańczyk pokazał, że... jest pod formą. Słaba zmiana w Derbach Kratkowa, a w stolicy Wielkopolski również nie zachwycił. Chaotyczna gra, dużo rajdów, mało gry. Na gola skrzydłowy Białej Gwiazdy czeka już od miesiąca, a ostatnią asystę zdobył... w sierpniu.

Łukasz Janoszka / 1,8 mln / Zagłębie Lubin - w meczu z Koroną zdobył asystę, czym pokazał, że jest go na dużo stać. Niestety 28-latek wciąż szuka w tym sezonie swojej formy, z Jagiellonią u siebie przez całe spotkanie nie zdołał, podobnie jak jego koledzy, pokazać czegokolwiek dobrego. Wydaje się, że być może nastrzelał już się w tym roku.

Jak wygląda sytuacja w lidze a o sporcie?
Moje Tygrysy Oświecenia w ostatniej kolejce zdobyły zaledwie 34 punkty, tym samym przerywając naprawdę niezłą passę. Mamy nowego lidera. Została nim drużyna Bocian B (mateusz rymans), który z dorobkiem 958 punktów współprowadzi w tabeli z ekipą Cracovia1234z (mariusz1234z), która w tym momencie ma już 902 punkty! Trzeci są nadal FC Niszczyciele (sicu), ale ich strata do pierwszej dwójki to już blisko 30 punktów!

Autor: Piotrek Przyborowski | @P_Przyborowski | piotrek.przyborowski@gmail.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz