aosporcieaosporcieaosporcie

15 października 2015

Wygraj Ligę: przed 12. kolejką

Po kolejnej, tak udanej dla naszej reprezentacji, przerwie wraca Ekstraklasa. To też oznacza, że czas na kolejne zmiany personalne w Twoich składach w Wygraj Ligę! Mamy dla Was więc, menadżerowie, kolejny rady, kogo kupić, a kogo sprzedać!

Ich lepiej mieć u siebie
Paulus Arajuuri / 2,3 mln / Lech Poznań - jak nie teraz, to już chyba nigdy - Lech pod wodzą nowego trenera Jana Urbana musi wreszcie odpalić, a pomóc w tym może jego filar defensywy, do którego akurat największych zastrzeżeń w tym sezonie winić nie można. W Poznaniu jest nowy trener, w sobotę słaby, powiedzmy sobie szczerze rywal (przynajmniej podczas meczu Pucharu Polski z Kolejorzem Ruch nie zaprezentował się zbytnio dobrze). W dodatku 27-latek jest w niezłej formie, ostatnio strzelił nawet swojego premierowego gola dla reprezentacji Finlandii.

Aleksandar Prijović / 2 mln / Legia Warszawa - nowy trener jest też w Warszawie. Legia pod wodzą Stanisława Czerczesowa rozegrała już jednak nawet sparing ze Świtem, który wicemistrzowie Polski wygrali aż 6:0. Krnąbrny Szwajcar wreszcie strzelił gola w tym spotkaniu, więc należy mieć nadzieję, że jego strzelecki zmysł odpali też w lidze. Rywalem Legii będzie Cracovia, który na Łazienkowskiej nie wygrała od lat (w ogóle w 20 ostatnich ligowych spotkaniach z warszawiakami Pasy okazały się lepsze tylko dwukrotnie).


Ich na razie lepiej odpuścić
Mateusz Szczepaniak / 1,4 mln / Podbeskidzie Bielsko-Biała - chociaż 24-latek jest jednym z najjaśniejszych punktów Podbeskidzia w tym sezonie, to jednak nie oszukujmy się - Górale w najbliższej kolejce zmierzą się z Piastem Gliwice, drużynie z najlepszą defensywną w lidze. Napastnik może więc mieć niewiele okazji ku chociażby strzeleniu na bramkę Szmatuły.

Kamil Sylwestrzak / 2,5 mln / Korona Kielce - nie ulega wątpliwości, że defensor Korony prezentuje się naprawdę nieźle w tym sezonie. Kielecka drużyna w weekend zmierzy się jednak ze Śląskiem Wrocław, a w historii meczów z Wojskowymi jedynie dwukrotnie zdarzyła się sytuacja, że nie padły żadne gole. Korona gola we Wrocławiu nie straciła po raz ostatni w kwietniu 2011 roku.

Jak wygląda sytuacja w lidze a o sporcie?
Moje Tygrysy Oświecenia w ostatniej kolejce spisały się naprawdę wybornie, zdobyły 65 punktów i są na 15. miejscu w naszej lidze w październiku. Podium bez zmian. Liderem z 556 punktami w tabeli prowadzi Gfc Gryfice (Tomasz Krysiak), Benon (Bernard Jakubiak) nadal na drugim miejscu, a trzecie FC Niszczyciele (sicu).

Autor: Piotrek Przyborowski | @P_Przyborowski | piotrek.przyborowski@gmail.com

→ Jesteśmy też na YT!

0 komentarze:

Prześlij komentarz