aosporcieaosporcieaosporcie

6 października 2015

Puchar Polski w waterpolo ponownie w Poznaniu!

Już w najbliższy weekend (10 i 11 października) na poznańskich Termach Maltańskich zmierzą się najlepsze polskie drużyny waterpolo z całego kraju Tegoroczny Puchar Polski w piłce wodnej zostanie rozegrany w systemie Final Six. Organizatorem turnieju jest Komitet Techniczny Piłki Wodnej, a współgospodarzem imprezy KS Waterpolo Poznań, aktualni wicemistrzowie Polski. Wstęp na trybuny poznańskiego kompleksu jest bezpłatny.

Nie tylko Maratonem będą żyli poznańscy kibice w najbliższy weekend. W ciągu bowiem zaledwie dwóch dni odbędzie się aż siedem spotkań Pucharu Polski w piłce wodnej 2015, rozgrywanego w tym roku w systemie Final Six. Na basenie sportowym poznańskiego kompleksu, oprócz aktualnego mistrza i wicemistrza Polski, zobaczymy również cztery drużyny wyłonione w zakończonej 4 października rundzie eliminacyjnej. 

W sobotę od 10:30 organizatorzy zapraszają na mecze ćwierć- i półfinałowe oraz spotkanie o piąte miejsce. W niedzielę natomiast odbędą się najbardziej pasjonujące zmagania tegorocznego turnieju - o 11:00 mecz o brązowy medal, natomiast o 12:15 wielki finał.

Drużyny OCMER Uniwersytet Łódzki ŁSTW oraz Waterpolo Poznań zostały rozstawione w półfinałach. Poznańskim waterpolistom po wakacyjnej przerwie będzie można kibicować na trybunach Term Maltańskich po raz pierwszy 10 października o 19:00. Do udziału w rundzie eliminacyjnej tegorocznego Pucharu Polski zostały zaproszone także pozostałe zespoły Ekstraklasy oraz I Ligi: Legia Warszawa, Arkonia Szczecin, WTS Bytom, GKPW 59 Gorzów, Neptun Łódź, Legia Warszawa II, AZS Uniwersytet Warszawski oraz UKS Syrena Pałac Młodzieży. W stolicy Wielkopolski zagrają ostatecznie zawodnicy czterech pierwszych drużyn. 

– Serdecznie zapraszamy do Poznania miłośników piłki wodnej z całego kraju. Na basenie Term Maltańskich, jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce, zobaczymy w ten weekend zmagania najlepszych klubów ligowych. Walka o Puchar Polski będzie na pewno bardzo zacięta, emocjonująca i widowiskowa – obiecuje Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań. – Nasz klub przygotowuje się obecnie do kolejnego sezonu ligowego. Prowadzimy negocjacje z potencjalnymi nowymi zawodnikami oraz szukamy sponsorów, w tym nowego sponsora tytularnego. Grupa DSW będzie w dalszym ciągu współpracowała z naszym zespołem, ale już w dużo mniejszym niż dotąd zakresie. Bardzo intensywnie rozwijamy także sekcję juniorską, do której prowadzimy ciągły nabór dzieci i młodzieży. W tej chwili w klubie trenujemy już 30 juniorów w wieku od 10 do 16 lat, w tym 5  niezwykle obiecujących dziewczynek.

Mistrzostwa Polski Seniorów w piłce wodnej 2015/2016 rozpoczną się pod koniec października. W pierwszej rundzie Ekstraklasy, 24 i 25 października, poznaniacy zmierzą się na własnym basenie z drużyną WTS Bytom. Nowy skład drużyny z Poznania zostanie ogłoszony w najbliższych tygodniach, a o wszystkim dowiecie się, śledząc oczywiście również aosporcie.pl.

Puchar Polski w piłce wodnej 2015 - Termy Maltańskie w Poznaniu
Sobota, 10 października
10:30: I ćwierćfinał: Legia Warszawa - GKPW 59 Gorzów
11:45: II ćwierćfinał: Arkonia Szczecin - WTS Polonia Bytom
16:30: mecz o V miejsce: przegrani ćwierćfinałów
17:45: I półfinał: Ocmer Uniwersytet Łódzki ŁSTW (Mistrz Polski 2015) - zwycięzca II ćwierćfinału
19:00 II półfinał: Waterpolo Poznań (Wicemistrz Polski 2015) - zwycięzca I ćwierćfinału

Niedziela 11 października
11:00: mecz o III miejsce: przegrani półfinałów
12:15: finał: zwycięzca PF I - zwycięzca PF II

Więcej o poznańskiej drużynie KS Waterpolo Poznań przeczytacie również na oficjalnej stronie aktualnego wicemistrza Polski. Informujemy również, że skróty z decydujących meczów tegorocznej edycji Pucharu Polski będziecie mogli obejrzeć na naszym kanale na YouTube!

0 komentarze:

Prześlij komentarz