25 października 2020

Bez pomysłu głową muru nie przebijesz, a na pewno nie do końca. Lech Poznań - Cracovia 1:1

Lech Poznań na mecz z Cracovią wystawił nie do końca wyjściowy garnitur. I choć nie zapłacił za to najwyższej ceny, to i tak ledwie zremisował z Pasami 1:1.

Po czwartkowej porażce z Benficą trener Dariusz Żuraw pozwolił odpocząć kilku liderom Kolejorza. W kadrze meczowej na spotkanie z krakowianami w ogóle nie znalazł się Pedro Tiba, na ławce rezerwowych zasiedli natomiast Ishak, Kamiński czy Puchacz.

I wszyscy trzej musieli się z tej ławki podnieść, ale dopiero po przerwie. Lech w tym momencie przegrywał już 0:1 po tym, jak dobre w 30. minucie spotkania dobre dośrodkowanie z prawej strony Dimuna wykorzystał  Pelle van Amersfoort.

Lech przeważał jednak tak naprawdę przez większość niedzielnego spotkania. Strzelał, szczególnie z dystansu, ale albo trafiał w poprzeczkę, albo kapitalnie interweniował bramkarz Pasów, Karol Niemczycki. Nie jest to pierwszy golkiper przeciwników Dumy Wielkopolski, który przy Bułgarskiej rozegrał swój mecz sezonu.

Młodzieżowiec stojący między słupkami Pasów skapitulował dopiero w samej końcówce. To właśnie wtedy, po nieco przypadkowej przebitce w polu karnym, swojego pierwszego gola w niebiesko-białych barwach strzelił Mohammad Awwad.

Choć w końcówce, głównie za sprawą napędzających kolejne akcje Lecha Kamińskiego i Puchacza, poznaniakom udało się przycisnąć Cracovię, to jednak trzeba przyznać, że przez większą część tego meczu miał trudności z tym, by zamienić swoją przewagę na coś więcej niż strzał z dystansu. Cały zespół trenera Michała Probierza przez te 86 minut grał futbol, do którego nas przyzwyczaił i do którego Lech przywyknąć nie może. Zdobywcy Pucharu Polski ze spokojem pozwalali Lechitom na kolejne uderzenie, ale do tej robili wszystko, by pozostały one po prostu pustą statystyką w pomeczowym raporcie.

I choć koniec końców Lech zremisował z Cracovią 1:1, to i tak na 21 możliwych punktów zdobył ledwie dziewięć. Daleko mu do czołówki Ekstraklasy, a zaraz może nawet nie być najwyżej sklasyfikowaną drużyną z Poznania. Stanie się tak, jeśli jutro Warta pokona Górnika Zabrze. Trochę słabo, jak na ekipę, która w czwartek jak równy z równym dała nam nadzieję w spotkaniu z liderem ligi portugalskiej.