9 lipca 2017

Zielone Derby bez rozstrzygnięcia. Warta Poznań - VfL Wolfsburg II 1:1

Warta Poznań zremisowała w Opalenicy z rezerwami Wolfsburga 1:1. Był to drugi tegoroczny sparing Zielonych po niedawnej porażce z Miedzią Legnica.

W trakcie tego lata dużo dzieje się w klubie z Drogi Dębińskiej. Zespół opuściło kilku znanych zawodników takich jak Michał Ciarkowski, Alain Ngamayama czy Łukasz Białożyt. Jakiś czas temu pisaliśmy zresztą o innych zmianach w Warcie, nie dziwota więc, że teraz ekipę z Wildy trzeba zgrywać od nowa. Tym razem stanęła ona przed ciekawym zadaniem, bowiem Wolfsburg II to drużyna, która w minionym sezonie zajęła w swojej grupie w Regionalliga Nord (IV poziom rozgrywkowy) całkiem niezłe trzecie miejsce.

Warta rozpoczęła z wysokiego c, gdy po składnej akcji Brzostowskiego i  Biegańskiego piłkę na szesnastym metrze otrzymał Szynka, minął obrońcę i precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi. Później Warciarze kontrolowali przebieg gry, aż do 31. minuty, kiedy pierwsza okazja Wolfsburga - rzut wolny z 25 metrów - została zamieniona na bramkę przez Abdata. Po Warcie widać było trochę wakacyjną formę, spotkanie nie obfitowało w okazje bramkowe.

Po przerwie tempo gry spadło; jedyne zagrożenie, jakie stwarzała Warta, miało miejsce po stałych fragmentach. Można wspomnieć tutaj np. rzut wolny Chromińskiego obroniony przez bramkarza czy rzut rożny, po którym piłka trafiła w rękę jednego z niemieckich obrońców. Sędzia nie wskazał jednak na wapno. Za to kilka minut po drugiej sytuacji to goście mogli uskarżać się na pecha, kiedy atomowy strzał jednego z graczy zatrzymał się na poprzeczce. Poza tymi dwiema sytuacjami w pierwszej części nie wydarzyło się nic godnego uwagi

Wcześniej Zieloni ulegli 1:2 Miedzi Legnica. Kolejny sparing Duma Wildy rozegra we wtorek, a jej przeciwnikiem będzie GKS Tychy.

Warta Poznań - VfL Wolfsburg II 1:1 (1:1)
9.07.2017, Stadion Miejski w Opalenicy, 17:00

Gole: 13' Adrian Szynka - 33' Nicolas Abdat

Warta (I połowa): Laskowski – Patrzykąt, Kieliba, Dejewski, Jasiński, Kalupa, Biegański, Marciniak, Brzostowski, Luka, Szynka‬

Warta (II połowa): Lis – Patrzykąt, Kieliba, Onsorge, Fiedosewicz, Wypych, Marciniak (74′ Mikołajczak), Laskowski, Jurków, Chromiński, Chopcia

Autor: Zbigniew Jankiewicz @zbig_realista | zbig.jankiewicz@gmail.com | foto: Zbigniew Jankiewicz / aosporcie.pl