10 września 2017

Koszykówka na wielkim poziomie nie tak daleko od Poznania. Stal Ostrów Wielkopolski przed kolejnym testem

Zdjęcie użytkownika BM SLAM Stal Ostrów Wielkopolski.
BM SLAM Stal Ostrów Wielkopolski po bardzo udanym sezonie 2016/2017 przygotowuje się do nowej kampanii. Już w najbliższym tygodniu do Ostrowa zjadą się uznane europejskie kluby, by stoczyć bój w turnieju towarzyskim przed powracającymi rozgrywkami ligowymi.

Brązowi medaliści Tauron Basket Ligi muszą sprawdzić się w spotkaniach z rywalami na europejskim poziomie, bowiem już 20 września podopieczni Emila Rajkovika zmierzą się na wyjeździe z izraelskim Bnei Herzliya w ramach I rundy eliminacji Pucharu Europy FIBA. Rewanż tydzień później odbędzie się z Ostrowie. Jeśli uda im się przejść piątą siłę tamtejszej Super League, to w kolejnej rundzie na Stal już czeka FC Porto!

Zanim jednak ostrowianie rozpoczną swoją pucharową batalię, czeka ich towarzyski turniej, który odbędzie się w hali przy ulicy Kusocińskiego 1 w dniach 13-15 września w ramach II Memoriału Andrzeja Kowalczyka. Do Wielkopolski przyjadą naprawdę ciekawe zespoły: TLI-Alba Fehérvár (mistrz Węgier), BK Inter Bratysława (mistrz Słowacji) oraz BK JIP Pardubice (trzecia siła ligi czeskiej). 

Zasady obowiązujące w turnieju nie będą odbiegać od tego, co na co dzień obserwujemy na parkietach PLK. Będzie on rozgrywany w systemie każdy z każdym, a spotkania potrwają 40 minut.

Terminarz turnieju
13.09.2017
17.00 TLI-ALBA FEHERVAR – BK INTER BRATISLAVA 
19.30 BM SLAM STAL OSTRÓW WIELKOPOLSKI – BK JIP PARDUBICE

14.09.2017
17.00 BK JIP PARDUBICE – TLI ALBA FEHERVAR
19.30 BM SLAM STAL OSTRÓW WIELKOPOLSKI – BK INTER BRATISLAVA

15.09.2017
17.00 BK INTER BRATISLAVA – BK JIP PARDUBICE
19.30 BM SLAM STAL OSTRÓW WIELKOPOLSKI – TLI ALBA FEHERVAR

Autor: Piotr Przyborowski | @P_Przyborowski | piotrek.przyborowski@gmail.com | foto: Facebook / BM SLAM Stal Ostrów Wielkopolski

0 komentarze:

Prześlij komentarz