aosporcieaosporcieaosporcie

12 sierpnia 2016

Oficjalnie: Franciszek Siwek wraca do Warty Poznań

Czwarty letni transfer Warty Poznań stał się faktem. Do wildeckiego klubu po roku wrócił wychowanek Lecha Poznań, Franciszek Siwek. 21-latek ma wzmocnić rywalizację na boku obrony Dumy Wildy.

Siwek grał już dla Zielonych w sezonie 2014/2015. Wówczas wystąpił w sumie w 22 spotkaniach III ligi oraz obu barażowych starciach przeciwko Polonii Bytom. Strzelił też jednego gola w meczu przeciwko Jarocie Jarocin. Po tamtym sezonie utalentowany defensor przeszedł jednak dzięki porozumieniu między klubami za darmo do Błękitnych Stargard Szczeciński.

W minionym sezonie II ligi w barwach zachodniopomorskiego zespołu pojawił się na boisku w sumie w 32 meczach, w których zdobył aż trzy bramki (przeciwko Okocimskiemu, Radomiakowi i Stali Stalowa Wola).  Tego lata pojawiła się szansa dla tego zawodnika na grę w I lidze. Był wraz z Kamilem Miazkiem na testach w Chojniczance Chojnice, ale ostatecznie do tego klubu trafił jedynie 19-letni bramkarz.


Wtedy pojawiła się opcja powrotu do Warty. Zawodnik trenował już z drużyną Tomasza Bekasa od kilku tygodni, ale nie mógł występować, bowiem na odejście za darmo nie chcieli mu pozwolić Błękitni. Sam szkoleniowiec Zielonych przyznawał, że to trochę niedorzeczne, że klub ze Stargardu domaga się wypłacenia ekwiwalentu za wyszkolenie chłopaka, który trafił tam już po szlifach w... Warcie czy też Lechu.

Ostatecznie jednak oba kluby się dogadały i dzisiaj Siwek podpisał kontrakt z Wartą. Poznaniak piłki uczył się w samym Lechu, w którym następnie grał w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, a potem w drużynie rezerw w III lidze.

To już czwarty letni transfer Warty Poznań. Wcześniej do II-ligowca dołączyli Jakub Kiełb, a także Tomasz Dejewski i Michał Cywiński. Cała trójka rozegrała już w barwach wildeckiego klubu dwa ligowe spotkania.

Autor: Piotr Przyborowski | @P_Przyborowski | piotrek.przyborowski@gmail.com | foto: Warta Poznań

0 komentarze:

Prześlij komentarz