25 listopada 2015

Piechotą na mecz: Gorąca jesień w III lidze już za nami

Jesteśmy po rundzie jesiennej III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Byliśmy świadkami szesnastu niebywale emocjonujących kolejek z wieloma niespodziankami. Jednym słowem: działo się!

Oczywiście największym zaskoczeniem na półmetku została Jarota Jarocin w roli lidera. Myślę, że tego nie spodziewał się nikt. Łącznie z zawodnikami z Jarocina. Przed sezonem pytając ekspertów o to kto będzie mistrzem na koniec rozgrywek wymieniano wiele klubów, ale nikt, ani jedna osoba nie zająknął się o Żółto-Niebiesko-Czerwonych. Fakt, że pytałem o tryumfatora po 30., a nie 16. kolejkach, ale mimo to wszyscy są chyba w szoku, że pierwszej pozycji nie piastuje ani Sokół Kleczew, ani Warty Poznań.

Były piłkarz Dumy Wildy Kacper Ciupa (obecnie Iskra Szydłowo) tak skomentował jesienne zmagania w grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej:  - Myślę, że jest to jedna z silniejszych III lig w Polsce. Śledzę wyniki chłopaków z Warty i czasami jestem zdziwiony, bo maja naprawdę mocny skład, a tracą punkty, co świadczy o wyrównanym poziomie tej ligi. Mam nadzieję ze zieloni zdominują rundę wiosenna i wygrają baraż. 

Nadzieje Ciupy na ostateczny sukces klubu z Dolnej Wildy nie są wcale wiarą w coś niemożliwego. Warta zajmuje obecnie drugie miejsce w stawce z 35 punktami na koncie. Jarota ma ich 37, natomiast Sokół 32. W walkę o baraże może się jednak włączyć czwarty Pelikan Niechanowo (30 oczek), a nawet piąty Lech II Poznań (ma 28 punktów). Sądzę jednak, że te dwa ostatnie zespoły będą raczej patrzeć za siebie, by nie spaść poza bezpieczną siódemkę.

→ Czytaj również: El Clásico z perspektywy kibica Barcelony oraz Realu Madryt

- Patrząc na wyniki z pewnością ta runda dla Nas do udanych nie należy. Naszym celem jest utrzymanie się w III lidze, a tych punktów póki co nam brakuje. Zespół mamy złożony z młodych zawodników i właśnie brak doświadczenia decydował często o naszych niepowodzeniach w meczach ligowych. Ciężko przepracujemy zimę i z pewnością będziemy walczyć ,by utrzymać się zreorganizowanej III lidze. Mistrzem jesieni została Jarota Jarocin co z pewnością jest dużą niespodzianką. Sokół Kleczew i Warta Poznań to - w mojej opinii - zespoły, które będą walczyły o awans. Bliższa sercu jest mi Warta, dlatego też życzę im tego upragnionego awansu. Wiosna na pewno zapowiada się bardzo ciekawie. Jest wiele zespołów chętnych do utrzymania, a miejsc niestety za dużo nie ma - skomentował te szesnaście kolejek Dawid Jasiński - obrońca dwunastej w stawce Nielby Wągrowiec, która w tym sezonie wyraźnie zawodzi.

Swoimi jesiennymi wrażeniami podzielił się z autorem także Adrian Wróblewski, zawodnik Elany Toruń, czyli kolejnej drużyny, która póki co znajduje się za burtą: - Zacznę od tego, że nie do końca jestem zadowolony z miejsca jakie zajmujemy po tej rundzie. Pouciekało nam zdecydowanie za dużo punktów łatwych do zdobycia. Jak pokazuje tabela liga jest mega wyrównana w tym roku i wiele zespołów ma szanse na utrzymanie. Ale także w walce o baraże pozostaje kilka zespołów do walki o ten cel.

Powyższe wypowiedzi wskazują, że tak naprawdę nikt nie jest w stanie przewidzieć jak będzie wyglądała tabela po 30. kolejkach. Przez to, że grupa kujawsko pomorsko-wielkopolska jest mega wyrównana nie możemy być nawet pewni czy ostatnia Kujawianka Izbica Kujawska z czterema oczkami na koncie przypadkiem nie utrzyma się w lidze. Nic na to nie wskazuje i szansa jest raczej niewielka, ale zawsze jakaś jest.

Osobiście nie wyobrażam sobie, żeby Nielba Wągrowiec, Elana Toruń i Unia Swarzędz znalazły się pod czerwoną kreską. Ale miejsc gwarantujących utrzymanie jest tylko siedem, a chętnych ponad dwa razy więcej. Kto się utrzyma? Tego nie wiem, ale jestem pewien, że jesienią będzie bardzo gorąco...

Autor: Jan Piechota  @J_Piechota | janpiechota99@gmail.com | foto: Piotr Przyborowski / aosporcie.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz