aosporcieaosporcieaosporcie

10 września 2015

Wygraj Ligę: przed 8. kolejką

Drodzy menadżerowie, po odpoczynku związanym z przerwą reprezentacyjną czas wrócić na własne podwórko. Przed 8. kolejką bardzo ciężko jest wytypować, komu będzie dopisywać szczęście, niemniej zdecydowaliśmy się podpowiedzieć Wam, jakich roszad w składzie powinniście dokonać!

Ich lepiej mieć u siebie
Sławomir Peszko / 2,1 mln / Lechia Gdańsk - opcja trochę ryzykowna, ale jeśli reprezentant Polski w sile wieku wraca do kraju, to jednak chyba można liczyć na to, że coś w tej naszej Ekstraklasie pokaże. Cena niewygórowana aż tak bardzo, aczkolwiek istnieje ryzyko, że w razie słabszej gry jego cena zmaleje.

Mateusz Cetnarski / 2,4 mln / Cracovia - już go tu wcześniej polecałem, ale tym razem jest to też okazja, bo pomocnik Pasów nie zagrał w ostatniej kolejce przed przerwą reprezentacyjną, a przez to teraz cena za niego o 300 tysięcy jednak spadła. Lider pomocy świetnego zespołu Jacka Zielińskiego w tym sezonie.

Bartosz Kapustka / 1,4 mln / Cracovia - inny przedstawiciel rewelacji z Krakowa. Od Cetnarskiego tańszy, a w dodatku to świeżo upieczony reprezentant Polski. A jeśli ktoś w debiucie strzela gola (nawet przeciwko tylko Gibraltarowi), to jednak świadczy to o jego dużym potencjale.


Ich na razie lepiej odpuścić
Karol Linetty / 2,1 mln / Lech Poznań - w przypadku Karola sprawa jest jednak prosta - zawodnik nie wiadomo, czy zagra w najbliższej serii gier z powodu wstrząśnienia mózgu, którego nabawił się na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Poza tym w Kolejorzu są rotacje, a forma mistrzów Polski pozostawia wiele do życzenia.

Sebastian Przyrowski / 1,7 mln / Górnik Zabrze - słaby początek nowego sezonu w wykonaniu 34-latka sprawił, że ten stracił miejsce w pierwszym składzie zabrzan, bo po zmianie trenera Leszek Ojrzyński zaczął stawiać na Grzegorza Kasprzika. Jeśli dodamy do tego, że zabrzanom udało się jeszcze pozyskać na zasadzie wypożyczenia Radosława Janukiewicza z Pogoni, to okazuje się, że były golkiper m.in. Polonii Warszawa zaraz może być w Górniku trzecim bramkarzem.

Maciej Makuszewski / 2 mln / Lechia Gdańsk - pomocnik gdańszczan nie rozpoczął najlepiej tego sezonu. Nie gra całych meczów, nie widać u niego zbyt dużo z formy, którą prezentował na przełomie kwietnia i maja. Dodając do tego wielką konkurencję w Lechii, 26-latek może mieć nawet i większy problem.

Jak wygląda sytuacja w lidze a o sporcie?
Moje Tygrysy Oświecenia póki co mają na swoim koncie 238 punktów i... to słaby wynik. Mamy małe zmiany w czołówce. Pierwsze Gfc Gryfice (Tomasz Krysia) z 348 punktami na koncie, drugie ElKalafiero (flushc), z kolei na trzeciej lokacie jeszcze do niedawna liderzy - FC Niszczyciele (sicu).

Autor: Piotrek Przyborowski | @P_Przyborowski | piotrek.przyborowski@gmail.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz