aosporcieaosporcieaosporcie

17 lutego 2014

aos pomaga: Mają Haka Na Raka!

Jeżeli myślicie, że to jakaś podła reklama, to się mylicie! a o sporcie bowiem wkracza w nową fazę swojego rozwoju! Postanowiłem bowiem wesprzeć bardzo szlachetną akcję moich kolegów z gdańska. Właśnie mój blog został patronem medialnym Katolik Angels, grupy biorącej udział w ogólnopolskiej akcji Mam Haka Na Raka. Ekipa ze Słupska szerzy wiadomości na temat walki z chłoniakiem oraz zachęca do profilaktyki.

W tym roku ruszyła siódma już edycja ogólnopolskiej akcji Mam Haka Na Raka. Tym razem dotyczy ona chłoniaka czyli nowotworu układu chłonnego, o którym niewiele mówi się na codzień.

Grupa Katolik Angels ze Słupska do akcji włączyła się w grudniu ubiegłego roku. Uczniowie Szkoły Katolickiej wchodzący w jej skład szybko zaczęli działać. W ciągu kilku miesięcy byli w stanie przeprowadzić lekcje na temat chłoniaka w wielu słupskich szkołach, zorganizować prelekcję z lekarzem onkologiem, namówić do współpracy (oraz do wywiadu) wiele znanych w regionie osobistości czy zorganizować koncert.

Wszystkie działania grupy mają na celu szerzenie w społeczeństwie wiadomości na temat tej osobliwej choroby, namawianie do zdrowego trybu życia oraz do profilaktyki. Pod hasłem Nie daj się rakowi, powiedz STOP chłoniakowi uczniowie ze Słupska chcą edukować społeczeństwo na temat tej choroby, licząc na to iż dzięki temu liczba zachorowań i zgonów znacznie spadnie.

Wbijajcie już teraz na fanpage Katolik Angels na FB, na którym znajdziecie aktualne newsy związane z działaniem grupy!

0 komentarze:

Prześlij komentarz