17 lutego 2014

aos pomaga: Koncert z okazji Dnia Hakowicza!

foto: facebook.com/mamhakanarakazskslupsk
Patronat objęty, więc nie zostawimy nikogo na lodzie! Trzeba pochwalić Katolik Angels za kolejną świetną akcję, którą ta słupska grupa przeprowadziła. W czwartek, 6 lutego w słupskim Młodzieżowym Domu Kultury odbył się koncert zorganizowany przez uczniów z Katolickiego Liceum, biorących udział w konkursie Mam Haka Na Raka.

- Celem koncertu było przedstawienie zebranym jak piękne jest życie bez chorób oraz jak bardzo możemy pomóc innym chociażby oddając krew, do czego zachęcał nas zasłużony dawca. Z tymi tematami związane były wystąpienia słupskiej młodzieży - powiedziała jedna z organizatorek koncertu, Klaudia Medwid.

foto: facebook.com/mamhakanarakazskslupsk
Koncert rzeczywiście cieszył się powodzeniem. Grupa wokalistów udowodniła, że w młodych ludziach z naszego regionu drzemie ogromny talent. Publiczność, wśród której znajdowali się między innymi wiceprezydent Słupska - pan Andrzej Kaczmarczyk, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury - pani Wioleta Wójcik czy dyrektor Szkoły Katolickiej - pani Lucyna Kwiatkowska, głośnymi oklaskami nagradzała każdą osobę.

Oprócz części artystycznej, która w dużej mierze miała uświadomić widzom jak cenne jest ludzkie życie, nie zabrakło czasu na film oraz wykład, które miały charakter profilaktyczny.

Nie zabrakło także tematyki przewodniej tegorocznej edycji konkursu Mam Haka Na Raka - chłoniaka. Publiczność wzruszyła się niemal do łez podczas prezentacji dotyczącej jednej z osób chorej na chłoniaka.

Warto dodać, że to nie pierwsze przedsięwzięcie zorganizowane przez grupę Katolik Angels - jak nazwali się przedstawiciele Szkoły Katolickiej (co już chyba zresztą wiecie!), biorący udział w konkursie. Wcześniej grupa ta promowała akcję dzięki patronatowi znanych osób oraz organizowała lekcje na temat chłoniaka w wielu szkołach. Koncert nie zakończył jednak działań uczniów. Kolejne są już bowiem w przygotowaniu!

0 komentarze:

Prześlij komentarz