aosporcieaosporcieaosporcie

12 listopada 2012

Ratujmy Oviedo!


Przed jakimiś pięcioma minutami przeczytałem bardzo ciekawy artykuł na nie zawsze ciekawym portalu spot.pl. Otóż już za kilkadziesiąt złotych możemy choćby teraz stać się właścicielami hiszpańskiego trzecioligowca.

A chodzi mianowicie o "aukcję" pakietów Real Oviedo. Klub, który zajmuje 17 miejsce w tabeli wszech czasów Primera Division, a w przeszłości grał nawet w Pucharze UEFA, w ciągu ostatniej dekady popadł w ruinę finansową, ale wciąż ma duże grono kibiców, którzy w ostatnim sezonie wykupili 15 tysięcy karnetów.

Działaczy, którzy doprowadzili drużynę za Asturii do niemal upadłości, w Oviedo już nie ma. Teraz jest nowy zarząd (złożony głównie z kibiców), którzy chcą ocalić klub. Zadanie nie jest łatwe, bo do 17 listopada Real musi zebrać 2 miliony euro. Oprócz tego, że klub wsparli już Iker Casillas (podarował swoją koszulkę na licytację) oraz Juan Mata, Santi Cazorla i Michu (wszyscy trzej do wychowankowie Oviedo, którzy robią teraz furorę na Wyspach), a przede wszystkim kibice z całego świata (z ponad 50 krajów).

Jak można wesprzeć klub? Należy wejść na stronę Yo soy Real Oviedo i wykupić (wpłacając pieniądze poprzez paypal) akcje klubu. Jedną można kupić już za 11.50€, czyli (po dzisiejszym kursie) 47,91 złotych. Podobna sytuacja była kiedyś w Swansea (dawno temu), teraz ten klub potrafi nawet wygrać na Anfield Road z Liverpoolem. 

Jeżeli kiedyś tak klubik z Oviedo awansował przykładowo do LM, to zarobić by można trochę kaski :). Ale obecnie nie o to głównie chodzi. Teraz trzeba go ratować i miejmy nadzieję, że to się uda. A wy, wesprzecie klub z Asturii? Piszcie! 

5 komentarzy:

 1. Fajna idea, ale... bez przesady. Co jesli nie uzbiera sie 2 mln? Pieniadze wplacone przez ludzi pojda do kosza.
  To wlasnie przyklad tego, co dzieje sie w Hiszpanii. To 'tylko' klub pilkarski.

  OdpowiedzUsuń
 2. kobiety tego nie zrozumieją

  OdpowiedzUsuń
 3. niektórzy mężczyźni również :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bo książkę ocenia się po okładce:)
  Akurat piłkę nożną rozumiem lepiej niż niejeden facet, chodzę regularnie na mecze itd. Ale najlepiej walić stereotypami

  OdpowiedzUsuń
 5. Bez kłótni mi tu ;). Znając życie, te 2 miliony uzbierają, ale nie byłoby prościej, jakby taki Mata i Cazorla wyłożyli po milionie (nie piszcie mi, że ich nie stać :P)?!

  OdpowiedzUsuń